fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

„Mám rád ropu!“ Trump opätovne potvrdil svoje dravé úmysly v Sýrii

TASR / AP

Donald Trump sa nesnaží skrývať skutočné zámery Washingtonu pred rozprávaním o slobode a demokracií – a vďaka tomu je „najlepším americkým prezidentom“, uviedol sýrsky prezident Bashar Assad.

„Zostali sme v úzadí a držali sme sa ropy,“ prehlásil Trump v piatok, čím opätovne potvrdil hlavný záujem USA o Sýriu a objasnil, že o ostatné menej lukratívne misie, ako je udržanie mieru a rekonštrukcia zničenej krajiny, by sa mal postarať niekto iný. „Nech hliadkuje na sýrskej hranici niekto iný … nechajme ich tak – bojujú už tisícky rokov,“ dodal.

„Mám rád ropu! My sa budeme držať ropy!,“ prehlásil americký prezident Donald Trump.

Pozoruhodný prístup Trumpa ocenil sýrsky prezident Assad, ktorý v nedávnom rozhovore poznamenal, že laureáti Nobelovej ceny mieru vždy predstavujú „obhajcov ľudských práv a ušľachtilých amerických hodnôt“, a nie „zločincov, ktorí zastupujú záujmy amerických lobistov“.

„Trump je najlepším americkým prezidentom, nie preto, že jeho politika je dobrá, ale preto, že je najtransparentnejším prezidentom … Čo môže byť lepšie ako čestný nepriateľ?,“ vyhlásil sýrsky prezident Baššár al-Assad.

Podľa ruských odhadov USA každý mesiac prepašuje zo Sýrie ropu v hodnote 30 miliónov dolárov – a to nielen v rozpore s medzinárodným právom, ale paradoxne aj v rozpore s vlastnými jednostrannými sankciami proti tomuto štátu, ktorý je spustošený vojnou.

Americký prezident vládne na Twitteri

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info