fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Americký prezident vládne na Twitteri

Zdroj: The New York Times

Podľa denníka The New York Times prezident Spojených štátov Donald Trump za 33 mesiacov jeho pôsobenia v Bielom dome vyprodukoval 11 000 twítov, obsahujúcich osobné útoky, jeho rozhorčenie aj prejavy pýchy. „Twít“ znamená krátku správu resp. status do 140 znakov, ktorými na tejto sociálnej sieti používatelia komunikujú so svetom.

Od Trumpovho nástupu do funkcie Twitter – ktorý bol politickým nástrojom, ktorý mu dopomohol k zvoleniu – sa plne integroval do samotnej štruktúry administratívy Bieleho domu a pretvoril tak charakter prezidentovej moci.

Bizarný list Trumpa Erdoganovi pobavil svet – Erdogan ho vraj „zahodil do koša“

Podľa analýzy denníka The New York Times prezident Trump sa prebudí s Twitterom, ide s ním do postele a je nadšený tým, čo všetko sa točí okolo jeho twítov. Na Twiteri má vyše 66 miliónov sledujúcich, z toho pätina sú Američania vo voličskom veku.

Najčastejšími cieľmi útokov Trumpa sú demokrati, americké spravodajské služby a jeho vyšetrovanie a obvinenia kvôli Rusku. Časom Trump zmenil Twitter na prostriedok prezidentskej komunikácie, ktorý je rovnako dôležitý ako vyhlásenie tlačového tajomníka Bieleho domu alebo prejavy v Oválnej pracovni prezidenta kancelárie.

Pes hrdinom: Trump zverejnil fotografiu psa zraneného pri operácii proti Baghdádímu

Jeho tlačový tajomník od marca tohto roku nezorganizuje denné brífingy prezidenta – desaťročia obvyklý rituál prezidentskej administratívy. Celú analýzu si môžete prečítať tu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info