fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Zdroj: TASR, Ilustračné foto: pixabay.com Koláž: HD
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Poslanec Mostu-Híd mal priamo v parlamente olúpiť novinára o mobilný telefón

Včera sa mal v Národnej rade SR odohrať incident, ktorý nemá obdobu. Podľa očitého svedectva poslanec Mostu-Híd, Elemér Jakab vytrhol novinárovi mobil a odišiel s ním. Informuje na svojom Facebooku jeho parlamentný kolega, Ondrej Dostál.

„Poslanec Jakab ukradol novinárovi mobil. Pred chvíľou som vo vestibule NR SR zažil čosi neuveriteľné: Videl som dvoch policajtov s reportérom týždenníka Magyar 7 Szilárdom Somogyim.

Zavolal ich, lebo robil rozhovor s poslancom za MOST-HÍD Elemérom Jakabom (áno, to je ten, čo spolu so Smerom, SNS a fašistami včera vytvoril Hrádzu proti sociológii a zahlasoval za 50-dňové moratórium na prieskumy) a pánu poslancovi sa vraj nepáčila novinárova otázka, tak mu zobral mobil, na ktorý to nahrával, a odišiel s ním preč,“ informuje poslanec Dostál na sociálnej sieti.

Viktor Orbán sa chce prebiť aj do slovenského parlamentu (Arpád Németh)

Novinár Szilárd Somogyi to v rozhovore pre portál Omédiách.com potvrdil. Poslanca Jakaba podľa všetkého rozčúlila reportérova otázka ohľadom kauzy, v ktorej by mal figurovať. „Do redakcie nám prišli dokumenty, že poslanec Jakab zamestnáva na východe ľudí za smiešnu sumu, že im dáva veľmi nízku mzdu 0,50 centov.“ Novinár sa ho vraj ako posledné pýtal, či to je pravda a aj na to, či to poslanec nepovažuj za zdieranie.

„Najprv mi neodpovedal, potom mi povedal, že je to lož a keď som zopakoval otázky, tak mi vytrhol telefón a zobral si ho so sebou,“ vyjadril sa Szilárd Somogyi pre Aktuality.sk

Jakab mal napriek protestom novinára telefón schmatnúť a odísť smerom ku parlamentným garážam. Reportér Somogyi následne celú vec oznámil službukonajúcemu policajtovi na parlamentnej vrátnici. Po približne 10 až 15-tich minútach mal novinárovi odcudzený mobilný telefón vrátiť neznámy muž, ktorý je podľa všetkého zamestnanec NRSR.

Hrabko: Kiska na koni, Maďari mimo parlamentu a Matovičov „trucpodnik“

„Považujem to za rukolapný dôkaz toho, že niektorí poslanci majú pocit, že si môžu čokoľvek dovoliť,“ povedal Somogyi. Rozhovor v telefóne ostal, no novinár netuší, čo s ním poslanec robil.

Jakab tvrdí, že to bolo inak. „Nezobral som mu mobil, on mi dal mobil do ruky, ja som mu ho chcel vrátiť, on odišiel, položil som ho na zem a odišiel som. A on potom kričal, že som mu ukradol mobil,“ popisoval situáciu pre Omediach.com Jakab. Na otázku, prečo si teda vzal od novinára mobil, poslanec reagoval: „Povedal som mu, že nebudem odpovedať na otázky, vymaž to.“ Dodal, že keď mal v ruke mobil, pokúšal sa tam nahraté vymazať, ale nepodarilo sa mu to. „Ukazovalo mi to len nuly,“ dodal.

„So Somogyim sme nerobili rozhovor, nikdy by som mu rozhovor nedal. Je to exposlanec za SaS, ktorý robí pre Maďarsko a jeho prioritným záujmom je diskreditovať nás,“ myslí si Jakab. „Provokoval ma, zavolal políciu, lebo chcel z toho urobiť cirkus, ale to sa mu nepodarilo, lebo ja ho dám na súd,“ uzatvára Elemér Jakab.

 

POSLANEC JAKAB UKRADOL NOVINÁROVI MOBILPred chvíľou som vo vestibule NR SR zažil čosi neuveriteľné: Videl som dvoch…

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Utorok 29. októbra 2019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info