fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Fotokoláž / Redakcia
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

„Zrejme infarkt.“ Lietadlo s Babišom muselo na ceste z Japonska núdzovo pristáť

Návrat z Japonska bol pre českého premiéra Andreja Babiša a jeho manželku Moniku poriadne dlhý. Airbus A380 musel núdzovo pristálť v Šanghaji.

Šéf českej vlády postoval na svojom Facebooku, že kvôli infarktu jedného z cestujúcich ich Airbus A380 musel núdzovo pristáť v Šanghaji. Ďalší človek vraj spadol zo schodov a Babiš sa kvôli spotrebe paliva zatúlal v myšlienkach až ku klimatickej aktivistke Grete Thunbergové.

Čau ľudia, konečne doma,“ napísal Babiš, aby pridal prekvapivý úvod: „Spiatočný let bol horor, museli sme s Airbusom 380 núdzovo pristáť v Šanghaji, aby sme vyložili cestujúceho so zdravotnými problémami, čo sa asi vystresoval z turbulencií. Zrejme infarkt.

Patálie pri cestovaní ale nebrali konca. „Ďalší človek ešte k tomu spadol zo schodov. Myslel som na Grétu, keď mi letuška hovorila, že musíme vypustiť 35 ton paliva, aby sme mohli bezpečne pristáť,“ uviedol premiér a potom pokračoval: „Cesta bola nekonečná, nabrali sme meškanie. Našťastie sme mali v Dubaji rezervu štyri hodiny na prestup, tak sme to stihli len tak tak.

Čau lidi, konečně doma. Zpáteční let byl horor, museli jsme s Airbusem 380 nouzově přistát v Šanghaji, abychom vyložili…

Uverejnil používateľ Andrej Babiš Nedeľa 27. októbra 2019

Inak si návštevu Japonska, kam aj s manželkou Monikou vyrazili namiesto prezidenta Miloša Zemana, na intronizáciu nového cisára, veľmi pochvaľoval. „Japonsko je úžasné. Veľkolepé uvedenie cisára Naruhito na trón. Tokio. Kjóto. Zážitky na celý život,“ pripísal si k tomu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info