fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
(FILES) In this file photo taken on October 23, 2019 British Police forensics officers work on lorry, found to be containing 39 dead bodies, at Waterglade Industrial Park in Grays, east of London, on October 23, 2019. - Investigators prepared on October 25 to start the first autopsies on the bodies of 39 people believed to be Chinese nationals found dead in a refrigerated truck, in a case that has shocked Britain. (Photo by Ben STANSALL / AFP)
ZAHRANIČIE

Britská polícia obvinila vodiča kamiónu v prípade nálezu 39 tiel

Britská polícia obvinila v sobotu vodiča kamiónu v prípade nálezu 39 tiel v návese jeho kamióna v priemyselnom parku v anglickom grófstve Essex. Informovala o tom agentúra AP.

Maurice Robinson (25) zo severoírskeho grófstva Armagh je obvinený zo zabitia v 39 prípadoch. V pondelok sa postaví pred súd v meste Chelmsford v grófstve Essex. Je prvým zo zatknutých, ktorého obvinili v jednom z najväčších prípadov pašovania ľudí v Spojenom kráľovstve s tragickým koncom.

Celkovo polícia zatkla v tomto prípade päť ľudí. Ešte v stredu zatkla na mieste činu v meste Grays vodiča kamióna Robinsona. V piatok zatkli 38-ročného muža a 38-ročnú ženu. Obaja pochádzajú z mesta Warrington v grófstve Cheshire. Britská polícia následne zadržala na londýnskom letisku Stansted štvrtú podozrivú osobu. Írska polícia v sobotu oznámila, že v prístave v metropole Dublin zatkla muža zo Severného Írska vo veku okolo 20 rokov.

Políciu a záchrannú službu privolali do priemyselného parku Waterglade v meste Grays v stredu približne o 01.40 h miestneho času (02.40 h SELČ). Všetkých 39 osôb vyhlásili na mieste za mŕtve.

Polícia v Essexe najprv vyhlásila, že všetky obete sú čínski občania. V piatok však britské médií priniesli informáciu, že prinajmenšom tri obete — dve ženy a jeden muž — by mohli pochádzať z Vietnamu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info