fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Nemecko podporí odloženie brexitu

Brexit
Ilustračný obrázok / Fotobanka

„Nemecko nebude tým, kto zabráni odkladu brexitu“ vyhlásil hovorca Angely Merkelovej. O dĺžke odkladu sa však musí Nemecko ešte poradiť s ostatnými členmi Európskej Únie.

Nemecko nebude stáť v ceste schváleniu odloženia vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie. V stredu to vyhlásil Steffen Seibert, hovorca nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. „Nemecko nebude tým, kto zabráni predĺženiu,“ vyhlásil Merkelovej hovorca.

O tom, aké dlhé predĺženie si Nemecko predstavuje však nevedel povedať. V tejto veci sa nemecká vláda v rámci kolektivity, musí ešte dohodnúť s ostatnými členmi EÚ. Veľká Británia cez víkend doručila do Bruselu žiadosť o ďalšie trojmesačné odloženie brexitu oproti aktuálne platnému termínu, ktorým je 31. október.

EÚ odloží brexit do februára, ak Briti neratifikujú dohodu

Okrem žiadosti však britský premiér Boris Johnson poslal do Bruselu aj osobný list, v ktorom naopak presviedča predstaviteľov EÚ o tom, že odklad brexitu by bol veľmi zlý nápad, a vysvetľuje, že jeho vláda oň požiadala len preto, lebo ju k tomu zaväzoval zákon prijatý nedávno britskými poslancami.

EÚ má tak od tohto víkendu na stole žiadosť Johnsonovej vlády o odklad brexitu a zároveň list samotného Johnsona, v ktorom proti odkladu protestuje.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info