fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kočnerova Threema valcuje ďalších sudcov: Kosová a Praženková končia kvôli zabíjačke s Kočnerom

Marcela Kosová a Lenka Praženková (vpravo) / TA3

Členky komisie súdnej rady sa mali spolu s obvineným Marianom Kočnerom zúčastniť na zabíjačke v Nandinom dvore. Pre ich funkcie sa toto stretnutie stalo osudné. Dnešným dňom sa vzdali funkcie v komisii, ktorá mala paradoxne riešiť podozrenia voči sudcom so zaistenými mobilmi v Kočnerovej kauze.

S informáciou o ich rezignácii prišiel portál Denník N. Prepis z Kočnerovej Threemy o tom, že sa sudkyne mali spolu s Kočnerom zúčastniť spomínanej zabíjačky priniesol ešte minulý týždeň portál Postoj. Kočner sa mal totiž sudcu Vladimíra Sklenku 8. decembra 2017 pýtať, kedy má zabíjačku Maťko. Kočner sa sťažoval, že mu ešte neprišla pozvánka. „Maťkom“ mal zrejme na mysli Martina Reháka z advokátskej kancelárie IKRÉNYI & REHÁK.

Zabíjačka sa konala 9. decembra 2017 a Sklenka ochotne poslal Kočnerovi pozvánku. Bolo to konkrétne 9. decembra, od 8.00 na mieste Nandin dvor, kde majú Rehákovci väčšiu usadlosť. Kočner sa po návrate zo zabíjačky okamžite chválil bývalej štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti Monike Jankovskej. Neskôr sa ho na zabíjačku pýtal aj samotný Sklenka. Kočner mu popísal priebeh. „Sprava vedľa mňa sedel plešák, zľava tučná Lena, oproti Boris T., vedľa neho Kosová a všetkým sa pchal do riti ten (…) čo u Teba je šéf trestného.“

Praženková sa špeciálnej prokuratúry pýta na sudcov, ktorým zadržali telefóny

Pod „Tučnou Lenou“ mal mať Kočner na mysli práve predsedníčku súdnej rady Lenku Praženkovú a tiež spomenul sudkyňu Marcelu Kosovú pôsobiacu na bratislavskom krajskom súde. Obidve pôsobili až dodnes v súdnej rade.

Súdna rada argumentovala tým, že osoba Mariana Kočnera ešte nebola koncom roka tak výrazne poznačená kauzami, ako je tomu dnes. „Lenka Praženková, ako aj Marcela Kosová osobu Mariana Kočnera neevidovali, ani sa s ním predtým nepoznali a nekontaktovali. V okamihu, keď sa v ich blízkosti začala daná osoba objavovať, túto spoločenskú akciu opustili. Treba poukázať na skutočnosť, že v decembri 2017 ešte neboli známe medializované informácie o Marianovi Kočnerovi a aj napriek tomu Lenka Praženková a aj Marcela Kosová vyhodnotili, že sa na danej udalosti nebudú ďalej zúčastňovať, a to kvôli tejto osobe, ktorú už v tom čase vnímali ako kontroverznú, pričom danú akciu v krátkom čase radšej opustili,“ napíaali v stanovisku.

Praženková apeluje na políciu a prokuratúru, aby v kauze Jankovskej konali

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info