fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Na snímke Marian K. prichádza na hlavné pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza, tasr
SLOVENSKO

Špecializovaný trestný súd zrušil povolenie na zvukový prenos z pojednávania zmeniek TV Markíza

Predseda senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Emil Klemanič zrušil súhlas na vysielanie zvukových prenosov vo veciach zmeniek TV Markíza, z ktorej sú obžalovaní Marian K. a Pavol R. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

Senát svoje rozhodnutie neodôvodnil. V posledných dňoch mal však premiéru dokumentárny film režisérky Zuzany Piussi, v ktorom boli odvysielané zábery z pojednávania televíznych zmeniek napriek zákazu pojednávanie natáčať a opakovaným výzvam senátu na vypnutie kamier.

Pojednávanie vo veciach falšovania zmeniek TV Markíza bude pokračovať 17. októbra v Ústave na výkon väzby Bratislava. Súd na pojednávanie 28. októbra predvolal aj bývalú spoločníčku Pavla R. Sylviu Klaus-Volzovú, ktorej vraždu si mal Pavol R. údajne objednať u Mikuláša Černáka. Vypovedať má prísť aj podnikateľ Milan Fiľo a taktiež exmanželka obžalovaného Pavla R. Viera Rusková.

Obžalovaní Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Marian K. je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Pavol R. je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info