fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

CELÁ NAHRÁVKA Kočner – Trnka + vyjadrenie Penty

Zdroj: TASR / TASR / TASR Koláž: HD

Kauza, ktorá odkrýva špinu na najvyšších miestach. Aj tak by sa nala nazvať nahrávka rozhovoru Kočnera s Trnkom. Generálny prokurátor Dobroslav Trnka uložil nahrávku Gorily u seba v trezore. Dostal ju od Mariana Kočnera. Po skončení pôsobenia vo funkcii išiel vydierať Jaroslava Haščáka z Penty. Keď sa to Marian Kočner dozvedel, tak si zavolal Trnku „zavolal na koberec“ a vyhrážal sa mu zabitím. Rozhovor si pritom tajne nahrával. Teraz ho v plnom znení zverejnil Denník N.

Polícia len niekoľko hodín po prepuknutí kauzy oznámila, že zbavila mlčanlivosti dôležitého svedka. Podľa všetkého ide práve o Dobroslava Trnku. Pripomíname, že kým nebudú vznesené obvinenia, Trnka je stále prokurátor. Trnku vypočujú budúci týždeň a nahrávku bude polícia expertízne skúmať.

Inkriminovaná nahrávka sa podľa zverejnených informácií mala nájsť pri domovej prehliadke Mariana Kočnera. Zvukový záznam mal Kočner vyhotoviť ešte v roku 2014.

Danko chce Kočnerové nahrávky pravdepodobne upratať ako Gorilu

K situácii sa vyjadrila aj finančná skupina Penta, Jaroslava Haščáka: „Tak, ako pán Haščák už opakovane verejne uviedol, môžeme len zopakovať, že pána Haščáka nikdy nikto žiadnymi nahrávkami nevydieral, ani na neho nebol nikdy v tejto súvislosti vyvíjaný žiadny protiprávny nátlak. Rovnako sa pán Haščák a ani žiadna jemu blízka osoba, či spolupracovník, nikdy nepodieľali na „kupovaní“ utajovaných skutočností – nahrávok z tzv. kauzy Gorila,“ reagoval hovorca Penty Gabriel Tóth.

Pokračoval, že Haščák zásadne odmieta, že by sa niekedy podieľal aj na iných aktivitách, ktoré sú mu pripisované v uvedenom rozhovore medzi dvomi osobami. Zároveň by sme chceli zdôrazniť, že nikto nemôže niesť zodpovednosť za to, ako sa iní ľudia rozprávajú o ňom v komunikácii, ktorej sa nijak osobne nezúčastňoval a ani o nej nemal vedomosť.“ Pokračuje.

RAJTÁR: Sulík je pod vplyvom človeka z prostredia tajných služieb – indície vedú k Výbohovi a Kočnerovi

„Ak je táto komunikácia pravdivá, je taktiež svedectvom o tom, že Marián Kočner, podobne ako aj iné osoby (napríklad bývalý príslušník SIS Forisch, alebo poslanec za stranu SMER Blaha), rozširoval konšpiračné teórie a v tomto prípade ich mal používať ako formu nátlaku. Vierohodnosť tvrdení Mariána Kočnera v uvedenej nahrávke by mala byť skúmaná obdobne, ako keď mal napríklad podľa inej komunikácie korumpovať prokurátora Šantu a mal mu kupovať biely mercedes.

To, že Denník N si dovoľuje bez akýchkoľvek dôkazov, interpretovať tvrdenia Kočnera v nahrávke ako fakty a skutky a zároveň ich prepájať s trestným činom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, považujeme taktiež za šírenie konšpiračných teórií a za absolútne neprimeranú interpretáciu skutočností, ktoré z tejto nahrávky vyplývajú,“ dodal hovorca.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info