fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Zdroj: YouTube - Denník N
SLOVENSKO

KOČNER NA NAHRÁVKE TRNKOVI: „Zabijú ťa – Slávo za Gorilu zaplatil!“

Denník N dnes zverejnil šokujúce materiály ohľadom neštandartných vzťahov Kočnera a Trnku. Marián Kočner sa na zázname bývalému generálnemu prokurátorovi vyhráža smrťou, či otvorene rozpráva o úplatkoch, ktoré pre Dobroslava Trnku zabezpečoval. Zarážajúce je, že Kočner sa po celý čas s „prvým štátnym žalobcom“ rozpráva horšie ako s podriadeným. Hrubé vulgarizmy, či osobné urážky nie sú výnimkou.

Marian K. mal varovať bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, že ho zabijú. Dôvodom malo byť, že Trnka sa pokúsil vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka Gorilou, teda nahrávkou jeho rozhovorov v konšpiračnom byte, o ktorej bol Haščák presvedčený, že už neexistuje. S informáciou prišiel Denník N, ktorému sa podarilo získať 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Marianom K.

„Ešte raz, prestaň klamať. Zabijú ťa,“ zúri Kočner. „Ja viem, že ma zabijú. Ja som mŕtvy,“ odpovedá rezignovane Trnka a povie aj to, že je pripravený si sám kúpiť guľku do hlavy. „Zabijú ťa, ale odserie si to aj tvoj syn, ty k…t. Hovorím ti, prestaň klamať a nehádž to na nich,“ hovorí Marian K. Ten si kúpil Gorilu a jej kópiu uložil v trezore Trnku.

Haščák sa dištancuje od aktivít spomínaných v rozhovore Mariana K. a D. Trnku

Veril tomu, že trezor generálneho prokurátora je naozaj bezpečné miesto, kde sa nikdy nemôže uskutočniť domová prehliadka. Keď Trnka končil vo funkcii, nahrávku Gorily si odchádzajúci generálny prokurátor zobral so sebou. Marian K. Haščákovi klamal, keď mu povedal, že už žiadna nahrávka neexistuje. Jednu nechal u Trnku, ale mohlo sa stať aj to, že ju tam jednoducho zabudol a nevypýtal si ju od neho späť, píše Denník N.

Za zmienku stojí, že na nahrávke sa otvorene hovorí o kupovaní poslancov pri voľbe generálneho prokurátora Trnku, či korupčnej schéme v najvyšších politických kruhoch.

Danko chce Kočnerové nahrávky pravdepodobne upratať ako Gorilu

Trnka je stále prokurátor. Nahrávku jeho rozhovoru s Marianom K. má od novembra 2018 polícia. Dostala už aj znalecký posudok, ktorý hovorí, že hlasy na nahrávke naozaj patria Trnkovi a Marianovi K. a že nejde o zmanipulovaný alebo upravený rozhovor. Vo veci zatiaľ voči nikomu nebolo vznesené obvinenie. Polícia hovorí, že prípad vyšetruje, ale viac povedať nemôže.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info