HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MÁ HO UŽ PLNÉ ZUBY? Pellegrini odmietol spoločný let do Prahy s Dankom, je za tým niečo viac?

tasr

Zdá sa, že medzi premiérom Petrom Pellegrinim a predsedom Národnej rady a SNS Andrejom Dankom to v poslednej dobe viac než škrípe. Črtá sa v koalícii nový konflikt, alebo ide len o ďalšiu banalitu?

K téme čítajte viac:

PRÁVE TERAZ: Andrej Danko tvrdí, že premiér Pellegrini porušil koaličnú dohodu

Pellegrini aj Danko dnes totiž leteli na rozlúčku s legendou českej hudobnej scény Karlom Gottom. Ide však o to, že leteli nie jedným, ale rovno dvoma vládnymi špeciálmi. Aký mali na to dôvod?

Dankov hovorca Tomáš Kostelník tvrdí, že Danko premiérovi navrhoval spoločný let. Pellegrini to však odmietol. „Predseda parlamentu Andrej Danko navrhol premiérovi Petrovi Pellegrinimu, aby išli do Prahy spoločne. No ten to odmietol, lebo letí z Popradu,“ uviedol pre Plusku Kostelník.

Denník sa tiež pýtal premiéra, prečo táto situácia vznikla. Jeho hovorkyňa uviedla, že dôvodom bolo stretnutie Pellegriniho s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, ktoré sa konalo vo večerných hodinách v Poprade.

„ENERGIE BOLI VYSOKÉ“: Silvia Šuvadová cítila pri Dankovi „Božiu prítomnosť“!

Nepochybujeme o tom, že v rámci logistiky to bolo najlepšie možné riešenie. Na druhú stranu sa ale dá polemizovať o tom, či to nieje náhodou podprahové vyslanie signálu nielen Dankovi, ale aj slovenskej verejnosti.

Je známe, že sa premiér v posledných týždňoch vyjadroval na Dankovu adresu pomerne negatívne – jedným z príkladov sú Sobotné dialógy RTVS z minulého týždňa, kde sa do neho pustil viackrát, napríklad kvôli armádnym nákupom.

Je viac než pravdepodobné, že sa konflikty a trenice medzi SNS a Smerom budú v ďalších mesiacoch, resp. až do parlamentných volieb stupňovať. Ako ďaleko to zájde sa zatiaľ nedá odhadnúť – jediné, čo nám ostáva, je vyčkať, ako sa situácia vyvinie.

Dankov národný letecký prepravca je prepadák, zhodnotil minister. Spojenca našiel predtým vo Ficovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info