HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

FICO ODMIETOL PREDNÁŠAŤ ŠTUDENTOM POLITOLÓGIE: Vraj sa na neho chystali „ľudia, ktorým nie je nič sväté“!

zdroj: Facebook R.F.

Bývalý premiér a šéf strany Smer-SD Robert Fico v novom videu obvinil nemenovaných „ľudí, ktorým nie je nič sväté“, zo zneužívania akademickej pôdy. Práve preto sa nezúčastní na diskusii so študentmi katedry politológie Prešovskej univerzity.

K téme Robert Fico čítajte viac:

KONFLIKT ZAŽEHNANÝ? Pellegrini má byť jednotkou na kandidátke Smeru, Fico sa s tým musel vyrovnať

Fico v úvode videa oznámil, že aktuálne cestuje po celom Slovensku a pripravuje program, s ktorým pôjde do parlamentných volieb na budúci rok. V rámci jeho „tour“ zavítal aj na Prešovskú univerzitu v Prešove, kde sa stretol so študentmi a pedagógmi odboru politológie.

„Cieľom stretnutia mala byť prezentácia mojich skúsenosti získaných na pozícii trojnásobného premiéra v oblasti medzinárodnej politiky. Osobitne som sa chcel venovať aktuálnej situácii v Európskej únii, 15 rokom Slovenska v EÚ a horúcej téme Brexitu, napísal Fico na sociálnej sieti k videu, ktoré nájdete na konci článku.

FICO PRIPOMENUL, KTO JE „ŠÉF“: Sociálne balíčky vymenil za opozičné návrhy, prezentuje ich za vlastné

Fico sa mal na základe dôveryhodných informácií dozvedieť „o zámere zneužiť štvrtkovú akademickú diskusiu na agresívne a hanlivé protivládne útoky, čo presne zodpovedá obsahu dnešnej opozičnej politiky“.

„Mrzí ma, že sú ľudia, ktorým nie je nič sväté a snažia sa nezávislú akademickú pôdu politicky zneužiť. Nechcem vystaviť Prešovskú univerzitu útokom a preto diskusiu odkladám. Privítal by som, pokiaľ by prednáška s rovnakým obsahom mohla prebehnúť krátko po parlamentných voľbách,“ pokračuje expremiér.

Na konci statusu odporúčal organizátorom zajtrajších „agresívnych prejavov, aby si zavolali na prednášku napríklad pána Trubana k užívaniu drog. Nie som totiž kompetentný k týmto témam verejne vystupovať,“ dodal posmešne Fico.

FICO TO KONEČNE OZNÁMIL: Kandidátku povedie premiér Pellegrini, o svojom mieste však pomlčal

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info