HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Falck a najväčšia štátna záchranka sa dohodli na prevzatí staníc

TASR

Práva a povinnosti po spoločnosti Falck Záchranná preberú ďalší dvaja poskytovatelia záchrannej zdravotnej služby, ktorými sú štátna Záchranná zdravotná služba (ZZS) Bratislava a Nemocnica s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica. Spoločnosť pokračuje vo svojich rokovaniach s ďalšími poskytovateľmi. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.

ZZS Bratislava preberá po spoločnosti Falck 14 staníc, z toho štyri stanice s posádkou s lekárom a desať staníc, kde tvoria posádku dvaja záchranári. NsP Považská Bystrica prevezme dve stanice – jednu Rýchlu lekársku pomoc a jednu Rýchlu zdravotnú pomoc. „Dohody s novými poskytovateľmi zaručujú zamestnancom zachovanie rovnakých pracovných podmienok, aké majú u súčasného zamestnávateľa,“ uviedla Načiniaková.

Falck rokuje ešte s dvomi poskytovateľmi o prevzatí svojich posledných siedmich staníc. Ako uviedla riaditeľka spoločnosti Falck Záchranná Lone Holm Pedersen, posledné dohody by chceli uzatvoriť v najbližších dňoch.

V septembri skupina Falck tiež oznámila, že zamestnanci zo 65 staníc zdravotnej záchrannej služby prejdú pod spoločnosť LSE – Life Star Emergency a spoločnosť RZP preberie 19 staníc záchrannej zdravotnej služby. Falck v máji ohlásila, že na slovenskom trhu končí.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info