HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Dajme si veľký pozor aj na falošných vlastencov“, upozorňuje Danko

tasr

Na falošných vlastencov upozornil predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) vo svojom prejave počas pietneho aktu kladenia vencov k Pamätníku československého armádneho zboru na Dukle. Pri príležitosti 75. výročia Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie povedal, že v súčasnosti sa bojuje proti extrémizmu.

„Vtedy sa bojovalo proti fašizmu a dnes sa bojuje proti extrémizmu, ktorý je na jednej strane nacionálny a na druhej strane liberálny. Myslím si, že práve tak, ako sa vtedy ľahko stratila sloboda, sa môže stratiť aj dnes. Často tí, ktorí hovoria o slobode, ju potom začnú potláčať,“ povedal.

Podľa predsedu parlamentu v súčasnosti nejde o boj s automatickými zbraňami fašistov, ale rovnako odvážne sa treba postaviť aj silám, ktoré si na Slovensku želajú „rozbroje, chaos, anarchiu a ovládanie zo západných štátov“. Tvrdí, že ich zbraňou je aj zneužívanie internetu.

Mnoho ľudí vo verejnom živote podľa neho zabúda na vlastenectvo. „Aj dnes bojujeme o podstatu nášho národa a nášho Slovenska. Dajme si veľký pozor nielen na ,slniečkarov‘, ale aj na falošných vlastencov. Novodobí ľudáci popierajú Slovenské národné povstanie, vysmievajú sa tisíckam padlých krajanov a príslušníkov Červenej armády, ktorí oslobodili našu vlasť od fašistickej tyranie,“ povedal Danko s tým, že Slovensko prežije, len ak zotrvá na princípoch tradičnej rodiny a tradičného národného spoločenstva.

Zároveň vyzval občanov SR, aby sa netrieštili, občianska a politická roztrieštenosť podľa neho Slovensku ubližuje. Pripomenul, že sa mu podarilo presadiť, aby na pietnej spomienke zaznela ruská hymna. Ako povedal, aj tento národ ukázal charakter v najťažšom období.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info