fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Polícia zadržala muža, na ktorého bol vydaný Európsky zatýkací rozkaz

polícia ilustračný obrázok

Polícia v Spišskej Novej Vsi zadržala 37-ročného Juraja, na ktorého bol vydaný Európsky zatýkací rozkaz. Príkaz na zatknutie vydal súd v Chomutove, Česká republika, za zločin krádeže vlámaním.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, spišskonovoveské pohotovostné motorizované jednotky vo štvrtok večer spozorovali vozidlo značky BMW, ktorého osvetlenie nebolo v súlade s predpismi.

„Policajti na zastavenie vozidla použili výstražné svetelné a zvukové zariadenie a znamenie STOP, vodič však nereagoval, naopak, zrýchlil a v spišskonovoveských uliciach policajtom unikal. Policajné hliadky prenasledovali unikajúce vozidlo a snažili sa ho zablokovať služobnými vozidlami, vodič však na výzvy polície nereagoval, bezohľadnou a riskantnou jazdou pokračoval ďalej, až následne pri tzv. Levočskej bráne v Spišskej Novej Vsi nezvládol vo vysokej rýchlosti riadenie vozidla, pri brzdení dostal šmyk a prednou časťou vozidla narazil do kovového stĺpika,“ uviedla hovorkyňa.

Vodiča, ktorý však z miesta ušiel, sa hliadke nakoniec podarilo zadržať. Následne na policajnom oddelení zistili jeho totožnosť.

Keďže sa muž sťažoval na bolesť v kolene, ktorú si spôsobil pádom počas úteku pred policajnými hliadkami, previezli ho do spišskonovoveskej nemocnice na ošetrenie. Tam bol zároveň podrobený aj toxikologickému vyšetreniu. Muža následne umiestnili do cely policajného zaistenia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info