HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

„Bezhotovostná spoločnosť“: Rusko predbieha európske krajiny v raste bezhotovostných transakcií

Getty Images

Podľa organizácie Boston Consulting Group (BCG), Rusko zaznamenalo „fenomenálny“ rast bezhotovostných platieb za posledných osem rokov, čím prekonalo ostatné európske krajiny, keďže objem transakcií stúpol 30-násobne od roku 2010 do roku 2018.

Celkové príjmy z bezhotovostných transakcií na európskom trhu sa do roku 2028 zvýšia o 5,9 percenta, predpovedá prognóza organizácie BCG, pričom sa uvádza, že vo východnej Európe bude zvýšenie až o 7,4 percenta, pričom Rusko je hlavnou hybnou silou rastu v tomto regióne.

Objem bezhotovostných transakcií v Rusku vzrástol v priemere o 22,1 percenta, zatiaľ čo platby na osobu vyskočili z 5,8 na 172, alebo v prepočte takmer 30 percent od roku 2010 do roku 2018.

„Rusko predstihlo v tomto ukazovateli všetky európske krajiny, a to vrátane vedúcich predstaviteľov, ktorí vykázali v rovnakom období dvojnásobný až trojnásobný rast,“ uviedol Max Hauser, ktorý v Rusku vedie prax v oblasti technologických výhod v organizácií BCG.

Takýto nárast je výsledkom troch faktorov, lacného retailového financovania, vysokej koncentrácie na trhu a obrovských investícií do technológií, vysvetlila poradenská spoločnosť. BCG verí, že ruským spotrebiteľom sa podarilo preskočiť tradičný vývoj platobných systémov, pretože táto krajina je zároveň najväčším európskym trhom s elektronickými platbami, a zároveň je svetovým lídrom v zabezpečených tokenizovaných transakciách.

Aj keď sa očakáva, že sa rast v najbližších desiatich rokoch zníži na 11,8 percenta, podľa správy bude na tom stále lepšie Rusko v porovnaní s ostatnými 58 krajinami.

USA, Veľká Británia a Austrália požadujú, aby im Facebook poskytol prístup k aplikácií WhatsApp a iným zašifrovaným komunikačným aplikáciám

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info