Peter Pellegrini: Musíme si udržať povesť hokejovej republiky
01 | 10 | 2019 I TASR

Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes na Úrade vlády SR v Bratislave prijal predsedu Organizačného výboru Majstrovstiev sveta v hokeji Igora Nemečka, aby spoločne zhodnotili priebeh tohtoročného svetového šampionátu, ktorý sa konal na Slovensku.


Organizovanie medzinárodných športových podujatí je podľa Petra Pellegriniho významným prostriedkom na šírenie dobrého mena našej krajiny vo svete. Ako uviedol Igor Nemeček, všetky účastnícke tímy odchádzali z Bratislavy so slovami chvály a mnohí z nich sa vyjadrili, že tohtoročné majstrovstvá boli najlepšie zorganizované MS v hokeji za ostatných desať rokov. Pozitívna odozva od zúčastnených mužstiev a delegácií teda potvrdzuje, že Slovensko je schopné profesionálne a kvalitne pripraviť medzinárodné športové podujatia najvyššej úrovne.

Spokojnosť bola aj na strane návštevníkov z rôznych kútov sveta. Igor Nemeček premiéra informoval, že hokejové zápasy si v Bratislave a Košiciach celkovo pozrelo 472 648 divákov, návštevnosťou sa šampionát zaradil na historické deviate miesto.

Premiér Peter Pellegrini deklaroval, že slovenská vláda je pripravená hokejovému hnutiu pomáhať aj finančne a investovať tak do budovania moderných štadiónov, ako aj výchovy mladých talentov. „Sme hokejovou republikou a túto medzinárodnú značku musíme vo svete udržať,“ zdôraznil na záver stretnutia predseda vlády.