HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pellegrini zablahoželal Šefčovičovi k úspešnému híringu v Európskom parlamente

TASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) zablahoželal Marošovi Šefčovičovi k úspešnému híringu v Európskom parlamente (EP). Potvrdilo sa podľa neho, že Slovensko postavilo za člena budúcej Európskej komisie kvalitného kandidáta. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Témy v jeho portfóliu – medziinštitucionálne vzťahy a strategická vízia pre Európsku úniu vrátane elekromobility – sú veľmi dôležité aj pre slovenskú ekonomiku a spoločnosť,“ uviedol Pellegrini s tým, že sa teší na ďalšiu spoluprácu. Oficiálnu komunikáciu zo strany Európskeho parlamentu očakáva až po ukončení všetkých híringov.

Koordinátori (predsedovia výborov a zástupcovia politických frakcií v nich) z výboru pre ústavné veci (AFCO) a výboru pre právne veci (JURI) podľa nemenovaných zdrojov z prostredia europarlamentu po pondelňajšom híringu (30. 9.) jednomyseľne odobrili nomináciu Šefčoviča na post podpredsedu Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad.

Premiéra potešilo aj pozitívne stanovisko európskych socialistov, podľa ktorého Šefčovič presvedčivo preukázal, že bude tlačiť na strategické napredovanie Európy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info