fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

ČO JE ZA TÝM? Sociálna poisťovňa zverejnila presné trasy a časy presunov peňazí, ktoré pre ňu preváža Bonul

https://imgur.com/a/9Rr6C59

Týždenník Plus 7 Dní upozornil na zaujímavosť, ktorá sa opäť týka médiami už dlho omieľanej bezpečnostnej firmy Bonul, ktorú majú pod palcom Bödörovci.

K téme Bödörovci čítajte viac:

AKTUALITA: Bödörove trvalé bydlisko má byť už rok v Spojených arabských emirátoch. Zmenil si ho mesiac po zadržaní Kočnera

V článku sa uvádza, že sociálna poisťovňa mala podpísať zmluvy za vyše 1,5 milióna eur so známou nitriansku bezpečnostnou službou Bonul. Problém je však v tom, že si spomínané zmluvy stačí prezrieť, a nájdete niečo, čo by sa najskôr hodilo ani nie bežným ľuďom, ale skôr zločincom.

„Ide spolu o tri dokumenty, z ktorých každý je na sumu prevyšujúcu 500-tisíc eur. Štátna inštitúcia si na ich základe objednala služby týkajúce sa prevozu peňazí z jej jednotlivých pobočiek po celom Slovensku do určenej banky,“ píše týždenník.

ĎALŠIA „NÁHODA“? Mihálika, ktorého zadržala NAKA, bude zastupovať ten istý advokát, ako Bödöra v prípade vraždy Jána Kuciaka

Na tieto sluzžby už predtým upozornila Veronika Remišová, ktorá zdôraznila najmä to, že prepravy peňazí tejto spoločnosti sú predražené – cena jednej sa pohybuje okolo 52,8 eur, zatiaľ čo v minulosti to predstavovalo približne 13 eur.

Neupozornila však na dôležitejšiu vec – okrem zmlúv sú verejne prístupné aj ich prílohy, kde sa nachádzajú viac než zaujímavé detaily. Medzi nimi sa nachádza aj „podrobný rozpis toho odkiaľ, kam a kedy Bonul peniaze preváža“.

Nie je to istý druh bezpečnostného problému? Ak si vie takéto informácie vyhľadať bežný človek na internete, ako sa dá zabrániť povedzme tomu, že by tieto informácie niekto zneužil pri plánovaní, resp. vykonaní trestného činu? Koho by to bola potom vina – poisťovne, Bonulu, alebo niekoho úplne iného?

PRÁVE TERAZ: Vorobjova mali obviniť zo zneužitia právomoci verejného činiteľa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info