HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

PRIESKUM: Dve tretiny Slovákov sú proti zavedeniu registrovaných partnerstiev

Ilustrácia - redakcia HD

Adopcie a výchovu detí pármi rovnakého pohlavia podporilo v prieskume 14,5 percenta opýtaných, proti bolo 82,9 percenta

Proti zavedeniu registrovaných partnerstiev je 67,7 percenta Slovákov. Naopak, 29,3 percenta opýtaných túto možnosť podporuje. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS z 11. až 17. septembra na vzorke 1 027 respondentov, ktorý si objednalo občianske združenie Atticum.

„Kultúrno-etické otázky rozdeľujú slovenskú verejnú diskusiu. Pri sledovaní mediálnej debaty by sa mohlo zdať, že slovenská spoločnosť sa za ostatné roky výrazne posunula liberálnym smerom. Na základe prieskumu možno konštatovať, že opak je pravdou. Slovenská spoločnosť si udržuje svoje konzervatívne názory na registrované partnerstvá či možnosť adopcie a výchovy detí homosexuálnymi pármi,“ informoval agentúru SITA Michal Považan z občianskeho združenia Atticum.

MIMORIADNA SPRÁVA: Inšpekcia zadržala Vorbojova a Mihálika, ktorý mali pre Kočnera lustrovať novinárov a prokurátorov

Združenie upozornilo, že ešte výraznejší rozdiel sa ukázal v otázke adopcií a výchovy detí pármi rovnakého pohlavia. Takéto adopcie podporuje 14,5 percenta respondentov, proti je 82,9 percenta. „Prítomnosť agendy registrovaných partnerstiev v slovenskej verejnej debate a programoch niektorých politických strán je výrazná. Táto prítomnosť len málo odráža názory obyvateľov Slovenska. Z prieskumu agentúry FOCUS vyplýva, že rozširovanie oprávnení LGBTI osôb na Slovensku Slováci považujú za druhoradé a dve tretiny až štyri pätiny s ním nesúhlasia,“ povedal Považan, ktorý kandidoval za mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) v májových voľbách do Európskeho parlamentu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info