HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MAJÚ PREVÁDZAČI NIEČO S MINISTROM? Šéf rezortu sa bráni, „polovica dediny sa volá Gál“

Gábor Gál, tasr

Topky.sk informujú o možnom prepojení skupiny prevádzačov z južného Slovenska s ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom. Ten však akékoľvek prepojenia odmieta.

Polícia vykonala tento mesiac raziu v okrese Galanta u skupiny prevádzačov. Pre dvoch z nich prišla polícia priamo do ich veľkého domu vo Veľkej Mači. Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil šesť Slovákov a jednu občianku Ukrajiny z prevádzačstva.

KALIŇÁK AKO SLOVENSKÝ ŠEJK? Na Slovensku vzniká firma, ktorá spája exministra so Spojenými arabskými emirátmi

„Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície P PZ dnes v skorých ranných hodinách vykonala viacero domových prehliadok v okrese Galanta k trestnému činu prevádzačstva v súčinnosti s príslušníkmi ďalších útvarov PZ,“ napísala vtedy na Facebooku Polícia.

„Podľa zistení polície mala táto skupina minimálne od polovice roku 2017 organizovať nelegálne zamestnávanie a prácu cudzincom, ktorí nemali povolenie na pobyt, či zamestnanie. Neoprávnene tak mali zamestnať viac ako 1800 občanov pochádzajúcich najmä zo Srbska a Ukrajiny. Presný počet a tiež suma, o ktorú sa obohatili, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ informovali ďalej o prípade príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii.

Podľa Topiek sa v dedine po razii „začali šíriť informácie o tom, že dvojica mužov Anton a Róbert Gálovci sú bratranci ministra spravodlivosti Gábora Gála“.

„Róberta a Antona Gálovcov vytiahli policajti z luxusnej haciendy. Dedina bola hore nohami. Ľudia vo Veľkej Mači sú od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej stále v strehu. V dedine sa nehovorí o ničom inom. A tak sa aj zásah na Gálovcov stal predmetom rozhovorov v dedine. Informácie o zadržaní sa začali šíriť ako blesk. Medzi nimi aj to, že zadržaní Róbert a Anton Gálovci sú rodinne previazaní s ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom,“ uvádzajú Topky.

MIMORIADNA SPRÁVA: Inšpekcia zadržala Vorbojova a Mihálika, ktorý mali pre Kočnera lustrovať novinárov a prokurátorov

„V dedine je veľa Gálovcov, nejaká blízka rodina asi nie sú, možno vzdialená,“ odpovedal na otázku portálu sused, ktorý bol svedkom policajného zásahu. „Prišli o šiestej ráno, boli tu aj so psom, zdalo sa mi to prehnané,“ dodal. Pripomíname, že Gábor Gál (Most-Híd) je rodákom z Veľkej Mače.

Topkám sa nepodarilo získať v obci, ani od otca samotného ministra, jednoznačnú či pozitívnu odpoveď. Nakoniec sa priamo Gála sa spýtali SMS-kou, či je so zadržanými v nejakom rodinnom zväzku. „V žiadnom, polovica dediny sa volá Gál. A máme tlačové!!!!!“ reagoval pre portál Gál.

Pripomíname, že to nie je jediná „aféra“, do ktorej mal byť Gál zatiahnutý. Čítajte viac:

Jana TELEKI: Podozrenie nie je dôvodom na vznesenie obvinenia, Gál zavádza verejnosť

ŠKANDÁL: „Slovenskí Texasania z Jopi Trade“. Manželka ministra Gála je v miliónovom projekte

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info