HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Vydali veľmi očakávané memorandum Trumpovej výzvy ukrajinskému prezidentovi

Donald Trump a Vladimír Zelenský / Open source foto

Americký prezident Donald Trump požiadal ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, aby preskúmal, či bývalý viceprezident Joe Biden nezasahoval do vyšetrovania v spoločnostiach svojho syna.

Memorandum bolo vydané dnes popoludní SEČ.

„V súvislosti s Bidenovým synom sa hovorí, že Biden zasahoval do trestného stíhania svojho syna a veľa ľudí sa chce o tom dozvedieť, takže všetko, čo môžete s generálnym prokurátorom zverejniť, by bolo skvelé,“ uvádza sa v zhrnutí prepisu hovorov Trumpa so Zelenským, ktoré dnes poskytlo ministerstvo spravodlivosti.

Sergey Karaganov: Svet sa rúti do jadrovej vojny, elity si s tým hlavy nelámu

Demokratický ex-viceprezident Biden údajne pôsobil na ukrajinské vyšetrovanie spoločnosti so zemným plynom Burisma Holdings, v ktorej bol riaditeľom jeho syn Hunter Biden, s cieľom zastaviť ho. „Biden sa chvastal, že zastavil trestné stíhanie, takže ak sa na to môžete pozrieť … znie mi to strašne,“ vyjadril sa podľa prepisov Trump v hovore so Zelenskym.

Prezident Trump sľúbil, že zverejní „úplne odtajnený a nedotknutý“ prepis júlovej výzvy Zelenskému po tom, ako demokrati začnú hroziť impeachmentom proti Trumpovi. Pričom Trump tlačí na znovuzačatie vyšetrovania.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info