HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

Nenaleťte „Americkým vojakom“! Varuje polícia

Ilustračný obrázok / Military concept of the future

Polícia opäť rieši prípad, pri ktorom sa neznámy páchateľ vydával za amerického vojaka.

Prostredníctvom sociálnych sietí sa páchateľ skontaktoval so ženou v zrelom veku z okresu Piešťany. Tvrdil, že je americký vojak na misii v Afganistane, so ženou nadviazal bližší kontakt a získal si jej dôveru. Požiadal ju o úschovu zásielky s cennými dokumentmi a špeciálnym darčekom. Jeho zásielka však mala byť v Istanbule zadržaná colnými úradmi. Na údajné uvoľnenie zásielky posielal pokyny z e-mailových adries, ktoré sa javili ako adresy oficiálnych inštitúcií. Od poškodenej sa mu takto podarilo vylákať 3500 Eur.

V snahe získať od ženy ďalšiu čiastku, a to 8 000 Eur, si vymyslel získanie osvedčenia, že zásielka nie je zapletená do žiadneho teroristického trestného činu. To už prišla poškodená na políciu. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, v časti spáchanom v štádiu pokusu.

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej zahynuli tri ženy z okresu Sabinov

Polícia upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info