HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Obchodovanie s ľuďmi je druhým najvýnosnejším obchodom na svete

TASR

Obchodovanie s ľuďmi je druhým najvýnosnejším a zároveň najrýchlejšie rastúcim nelegálnym obchodom na svete. Pri príležitosti 23. septembra ako Medzinárodného dňa proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi to na sociálnej sieti uviedla Polícia SR z Bratislavského kraja.  

„Pre obchodníkov je to biznis ako ktorýkoľvek iný. Jediným rozdielom je, že tovarom sú ľudia. Obchodníci ich zneužívajú, vykorisťujú a nútia rôznymi – i neľudskými spôsobmi a prostriedkami, len aby na nich zarobili,“ uviedla bratislavská polícia.

Ministerstvo vnútra SR v rámci šírenia povedomia o tomto fenoméne chce upozorniť najmä mladých ľudí, ktorí sú ochotní cestovať za zážitkami a prácou, že aj pri zdanlivo lákavých ponukách sľubujúcich nečakané zážitky sa môžu tieto skončiť tragicky.

„Problematike obchodovania s ľuďmi sa venujú aj naši preventisti z Bratislavského kraja v rámci svojej činnosti na školách,“ doplnila polícia. Zároveň odporúča byť vždy opatrný a prezieravý aj pri hľadaní si práce nielen doma, ale aj v zahraničí.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info