HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

KONFLIKT ZAŽEHNANÝ? Pellegrini má byť jednotkou na kandidátke Smeru, Fico sa s tým musel vyrovnať

tasr

Podľa informácii portálu Glob.sk má byť Peter Pellegrini definitívnym lídrom kandidátky strany Smer-SD v budúcoročných parlamentných voľbách.

K téme čítajte viac:

ŽEBY KONEČNE? Tandem Fico-Pellegrini má byť opäť v problémoch, kruh sa pomaly uzatvára

Kuloárne reči o pomeroch v strane Smer sa už čoskoro odhalia aj verejnosti. Na stretnutí premiéra Petra Pellegriniho a expremiéra Roberta Fica, o ktorom sa hovorilo už minulý týždeň, mala padnúť finálna dohoda o tom, kto povedie kandidátku a ako bude približne vyzerať.

Verejnosť sa to má dozvedieť priamo od „tandemu“ už tento týždeň, najskôr na spoločnej tlačovej konferencii.

„Po debate s Ficom sa situácia údajne upokojila a premiér s expremiérom uzavreli mier. Vzhľadom na aktuálne dianie na politickej scéne sa rozhodli, že pre Smer-SD bude lepšie, ak jednotkou na kandidátke bude Peter Pellegrini,“ tvrdí Glob.sk.

O pomeroch v strane Smer sa toho popísalo už dosť. Pellegrini dokonca zvažoval aj svoj odchod zo strany, no podľa najnovších informácii to už je dávna minulosť. O problémoch medzi Ficom a Pellegrinim sme vás informovali medzi prvými:

DOHODOL SA FICO S PELLEGRINIM? Niet divu, pre Smer bol vždy záplatou na „problémové diery“

Glob.sk ďalej informuje o ďalších detailoch z prostredia strany. Dôležitý je najmä fakt, že Fico má byť na kandidátke hneď za Pellegrinim, čo sa ale podľa doterajších informácii dalo aj očakávať, tak isto ako tvrdenie portálu, že sa na kandidátke neobjaví exminister vnútra Robert Kaliňák. Ten už pred pár týždňami avizoval, že je na politickom dôchodku.

Dôležité teraz bude najmä to, ako bude vyzerať finálna podoba celej kandidátky. Verejnosť sa určite bude chcieť dozvedieť čím skôr, aké číslo na kandidátke dostane napríklad taký Ľuboš Blaha, alebo či sa objavia aj staršie známe mená akými sú Zmajkovičová alebo Kolesík. V najbližších dňoch sa máme teda dozvedieť viac.

GAŠPAR OSTRO REAGUJE: Pellegrini by mal radšej uvažovať o vstupe do Progresívneho Slovenska

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info