HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

„Spáchajte všetky možné podvody, ak ide o podporu doláru,“ tvrdí Keizer o manipulácii v JP Morgan

Sputnik / Aleksey Sukhorukov

Americké úrady si boli vedomé toho, že traja obchodníci z banky JP Morgan manipulovali s drahými kovmi, pričom úmyselne sa „pozerali druhým smerom,“ verí Max Keizer.

„Eric Holder, ktorý bol generálnym prokurátorom za bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu, pri prvej zmienke o tejto manipulácií uviedol, že manipulácia a podvody na trhu sú pre americké hospodárstvo dôležité, a že ako generálny prokurátor nemôžem žalovať,“ Keizer uvádza správe, že JP Morgan sú podvodníkmi, a že sú moc „vysoko postavení, aby išli do väzenia“.

Skutočnosť, že obchodníci s drahými kovmi v spoločnosti JP Morgan zarobili milióny podvodnými obchodmi, ktoré majú za cieľ manipulovať s cenami nazývanými „spoofing“, je to už štyri roky verejným „tajomstvom“ a sám Max tento systém opísal už v roku 2011.

Až tento týždeň však ministerstvo spravodlivosti obvinilo obchodníkov z podvodu, ako aj zo „zapojenia sa  do medzištátneho alebo zahraničného obchodu prostredníctvom spôsobu vydierania.“ Max Keizer tvrdí, že takmer desaťročie zanedbávania tohto hlavného prípadu bolo v skutočnosti oficiálnym programom orgánov.

„Ak potrebujete manipulovať s trhmi a porušovať ich zákony, tak si potom si spomeňte, že podvody s trhmi sú sväté voči americkému spôsobu.“ Keizer verí, že americké orgány vždy „využívali podvody v americkom kapitalizme.“

„Ďakujeme Ericu Holderovi, Barackovi Obamovi a teraz Donaldovi Trumpovi, v ďaka nim je ekonomika, tam kde je,“ uvádza.

Trump vyšle do Perzského zálivu vojenské jednotky, aby chránili americkú ropu, nie spojencov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info