HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Zomrel francúzsky herec Charles Gérard, Belmondov veľký parťák

Charles Gérard

Vo veku 96 rokov zomrel známy herec Charles Gérard, dlhoročný priateľ hviezdy strieborného plátna Jean-Paula Belmonda, informoval server nau.ch s odvolaním na Belmondova právneho zástupcu.

Gérard a Belmondo boli priateľmi nielen v súkromnom živote, ale hrali spolu aj v mnohých filmoch. Nezabudnuteľnú dvojicu potom stvárnili vo filme Zviera, Policajt alebo nezbedník, Kašpárek či Muž a jeho pes. „Pre Belmonda to je strašná strata,“ povedal režisér Claude Lelouch. „Bol to jeho ideálny kamarát. Nielen na obrazovke, ale aj v živote,“ dodal Lelouch.

Jean-Paul Belmondo a Charles Gerard

Charles Gérard bol arménskeho pôvodu, narodil sa ako Naubar Agjenor v Istanbule. Jeho rodičia sa neskôr presťahovali do Francúzska. Spočiatku sa Gérard venoval režisérskej práci. Jeho najznámejším filmom je zrejme dokument s názvom Bebelova partia o Jean-Paul Belmondo. Od 70. rokov sa stále častejšie objavoval vo filmoch. Zásadnou sa pre neho stala spolupráca s francúzskym režisérom Claudom Lelouch. Ten si ho vybral do jednej z vedľajších rolí v snímke Rošťák. Spolu nakoniec pracovali na dvoch desiatkach filmov, náhodne Dobrodružstvo je dobrodružstvo, Šťastný nový rok, Edith a Marcel či Krásny príbeh.

Jean-Paul Belmondo a Charles Gérard

Českým divákom je Gérard skôr známy ako parťák Jean-Paula Belmonda v jeho filmoch z druhej polovice 70. rokov. Prvýkrát si spolu zahrali v snímke Nenapraviteľný z roku 1975. O rok neskôr nasledoval film Telo môjho nepriateľa a v rýchlom slede pokračovali ďalšie snímky.

Veľkou vášňou Charlesa Gérarda bol tenis. V roku 1979 sa stal spolurežisér dokumentu s názvom Neobyčajný príbeh Rolland Garros o slávnom tenisovom turnaji a zázemí rovnomenného štadióna.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info