fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Spolu-OD má na sneme schváliť volebný program koalície PS – Spolu

Foto: TASR

Mimoparlamentná strana Spolu – občianska demokracia (OD) bude v sobotu na svojom druhom sneme v Púchove voliť troch členov predsedníctva, schvaľovať má tiež volebný program koalície strán Progresívne Slovensko (PS) – Spolu. TASR o tom informovala hovorkyňa Spolu-OD Silvia Hudáčková.

Strany už dávnejšie avizovali, že do budúcoročných parlamentných volieb pôjdu v koalícii. Lídrom spoločnej kandidačnej listiny má byť šéf PS Michal Truban, programovým lídrom zase predseda Spolu-OD Miroslav Beblavý.

PS a Spolu-OD išli spoločne už do májových eurovolieb, ktoré na Slovensku vyhrali so ziskom 20,11 percenta. V europarlamente tak obsadili štyri kreslá.

Poslanci ukončili diskusiu k odvolávaniu premiéra, hlasovať budú v utorok

Koalícia PS – Spolu uzavrela v lete s mimoparlamentnou KDH dohodu o predvolebnej spolupráci, v ktorej sa dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády.

PS – Spolu a KDH zároveň podpísali v auguste spoločné vyhlásenie s neparlamentnou stranou Za ľudí, v ktorom sa zaväzujú, že urobia všetko pre to, aby popretŕhali väzby medzi políciou, prokuratúrou, justíciou a ľuďmi, ktorí sú napojení na zločineckú sieť.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info