fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Premiér: Pre mňa je podstatné, že M. Jankovská už teraz vo funkcii nie je

TASR

Pre premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) je podstatné, že Monika Jankovská už vo funkcii štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti nie je. „Keby neodišla, potom by sme mohli hodnotiť, aký bude ďalší vývoj,“ vyhlásil v pléne počas piatkovej diskusie na mimoriadnej schôdzi parlamentu.

Schôdzu iniciovala opozícia, chce na nej vysloviť Pellegrinimu nedôveru. „Pani štátna tajomníčka nesedí na svojej stoličke. Že sa tak nestalo vo vysnívaný dátum pána Matoviča alebo pána Hegera, to nie je môj problém, to je váš problém,“ doplnil premiér s tým, že nikoho nekryl a nikoho nežiadal, aby vo svojej funkcii ostal.

„Desať dní trvalo, kým Monika Jankovská odstúpila, počas tých desiatich dní sa Peter Pellegrini správal ako pobočník Moniky Jankovskej,“ vyhlásil líder OĽaNO Igor Matovič. Premiér podľa neho nemá posúvať význam piatkového odvolávania.

Pellegrini tiež Matovičovi odkázal, že nemá problém sa hájiť aj sám. „Čelím ‚extrémnemu‘ útoku asi 12 poslancov, ktorí tu sedia. To by som zvládol aj sám, nemusia tu byť koaliční poslanci a členovia vlády,“ reagoval na výčitku Matoviča, že Pellegriniho nebránia jeho spolustraníci.

Diskusia k návrhu na odvolanie predsedu vlády trvá v pléne už viac ako sedem hodín. V diskusii vystúpilo s príspevkami viacero opozičných poslancov, na nich reagovali poslanci zo strany Smer-SD.

Vystúpiť by malo ešte približne osem poslancov, ktorí sa do diskusie prihlásili písomne, následne sa môžu zákonodarcovia prihlásiť aj ústne. Poslanci budú o návrhu rokovať, až kým nevystúpia všetci prihlásení rečníci. O návrhu na vyslovenie nedôvery premiérovi sa má hlasovať v utorok (17. 9.).

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info