fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini tvrdí, že sa dokáže brániť sám, podľa Matoviča zo seba spravil hrdinu

Premiér Peter Pellegrini v pléne počas mimoriadnej 50. schôdze parlamentu uviedol, že sa dokáže brániť sám. Reagoval tak na slová predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, že ho nebráni napríklad predseda Smeru-SD Robert Fico, ale len „esá Smeru“.

„Nič som neurobil a na rozdiel od iných, s Marianom K. nemám nič spoločné. Netrápte sa, či sú tu zástupcovia koalície alebo Smeru. Teraz musím uznať, že čelím ´extrémnemu´množstvu až dvanástich opozičných poslancov.

S takouto ´extrémnou´ ofenzívou si dokážem poradiť. Keď hovoríte, kto ma bráni, nechcite, aby som začal ja menovať tie indivíduá, čo tu máte Vy,“ povedal Pellegrini. Podľa Matoviča ide o vyviňovanie. „Namiesto toho, aby ste povedali, že Vás mrzí, že v pléne nemáte podporu Vašich poslancov, tak ste zo seba spravili hrdinu,“ vysvetlil líder OĽaNO.

Na mimoriadnej schôdzi, ktorá sa začala dnes o 13:00, sa prezentovalo 130 poslancov. Predchádzajúce dva pokusy boli neúspešné. Schôdzu sa nepodarilo ani na dvakrát otvoriť v prvom plánovanom termíne (6. septembra), ani v druhom (9. septembra). Plénum nebolo uznášaniaschopné.

Predseda parlamentu Andrej Danko zaradil túto mimoriadnu schôdzu ako posledný bod riadnej, 49. schôdze. Opozícia vyzbierala podpisy pod ďalšiu schôdzu s tým istým cieľom, rozprava k nej stále beží. Vystúpiť má ešte desať poslancov. Opozícia chce na dnešnej schôdzi odvolať premiéra. Nepáči sa jej, ako sa postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej.

Premiér nikdy nepočul také slabé zdôvodnenie odvolávania člena vlády

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info