fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
TASR
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Opätovne zamietli sťažnosť Mariana K. voči obvineniu v prípade Kuciak

Úrad špeciálnej prokuratúry opätovne zamietol sťažnosť Mariana K. voči obvineniu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Pre agentúru SITA to potvrdil advokát obvineného Marek Para s tým, že proti rozhodnutiu podá mimoriadny opravný prostriedok na Generálnu prokuratúru SR.

„Toto rozhodnutie vnímam ako dôsledok vytvorenej situácie, keď obvinenie sa má rovnať odsúdeniu a obžaloba bez Mariana K. nie je politicky atraktívna a to bez ohľadu na objektívny stav dôkazov a jeho nevinu,“ uviedol Para s tým, že z postupu orgánov činných v trestnom konaní v tomto prípade vyplývajú rozsiahle porušenia práva na obhajobu

Úrad špeciálnej prokuratúry ešte v apríli zamietol sťažnosť podnikateľa Mariana K. voči obvineniu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka ako nedôvodnú. Obhajca Marek Para následne začiatkom mája podal voči rozhodnutiu mimoriadny opravný prostriedok na Generálnu prokuratúru SR. Obvinenie podľa advokáta vychádza z veľmi vágnych pojmov.

„Mohol, možno, to sú tak vágne pojmy, potrebujeme ich spresnenie,“ povedal vtedy. Generálna prokuratúra následne poverila špeciálnu prokuratúru, aby vo veci rozhodla znovu.

Policajný vyšetrovateľ ešte 8. marca vzniesol obvinenie voči Marianovi K. z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obvinený je momentálne vo väzbe v prípade miliónových zmeniek, ktorý sa už prejednáva pred súdom. V prípade vraždy novinára a jeho partnerky čelia obvineniu aj Tomáš S., Miroslav M. a Alena Zs. Pôvodne obvinený Zoltán A. bol vyčlenený na samostatné konanie a v prípade vystupuje ako svedok.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info