fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Počas medzinárodnej akcie na železniciach odhalili aj opitého zamestnanca

tasr

Do medzinárodnej akcie Týždeň bezpečnosti na železnici sa uplynulý týždeň už po tretíkrát zapojila aj slovenská polícia. Vyše 700 policajtov v spolupráci so zamestnancami železničných spoločností skontrolovalo 621 priecestí, 757 chodcov a cyklistov, aj 736 vozidiel prechádzajúcich cez železničné priecestia. Jeden z vodičov nafúkal.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová, skúške na alkohol sa podrobilo viac ako sto rušňovodičov, s negatívnym výsledkom. U ostatných zamestnancov, ktorí majú vplyv na železničnú dopravu, vykonali 251 skúšok na alkohol, jeden z nich bol pod vplyvom alkoholu.

Sto osôb porušilo zákon, keď prechádzali cez koľaje na zakázaných miestach. Päť osôb pristihli pri poškodzovaní železničnej infraštruktúry, návestí a signalizácie. Ako uviedla Bárdyová, zistili aj sedem zakázaných a nepovolených aktivít, ktoré ohrozujú bezpečnosť a plynulosť železničnej premávky.

Na akcii sa zúčastnili aj príslušníci polícií z Belgicka, Česka, Maďarska, Talianska, Lotyšska, Francúzska, Bulharska, Holandska, Rumunska, Švajčiarska, Španielska, Portugalska, Veľkej Británie, Srbska, Slovinska a Nemecka. Jej cieľom bolo poukázať na potrebu dodržiavania bezpečnosti v obvode železničných dráh a tak prispieť k eliminácii nehôd a k zvýšeniu ochrany životov a zdravia ľudí. Podobne zamerané akcie budú aj v budúcnosti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info