fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
zdroj: Facebook Eduard Chmelár
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

CHMELÁR ODOVZDAL PODPISY: S pomocou dobrovoľníkov ich vyzbieral za 6 týždňov!

Šéf strany Socialisti.sk Eduard Chmelár dnes prostredníctvom Facebooku oznámil, že odovzdal na ministerstve vnútra podpisy pre registráciu svojej strany.

„Pred malou chvíľou som na Ministerstve vnútra SR odovzdal podpisy 14 236 občanov, ktorí požadujú založenie politického hnutia Socialisti.sk. Veľmi milo ma prekvapilo, že sa nám ich podarilo vyzbierať v krátkom čase, prakticky za šesť týždňov,“ napísal Chmelár.

Podľa neho je to výsledok práce dobrovoľníkov a občanov, ktorí vo svojom okolí „spontánne vypĺňali petičné hárky a posielali ich poštou“.

„Im všetkým patrí dnes moja veľká, veľká vďaka. Vnímam to ako obrovský záväzok. S veľkou pokorou sa uchádzame o dôveru občanov. Cesta k sociálne spravodlivému, environmentálne udržateľnému a mierovému Slovensku sa začína,“ dodal šéf Socialistov.

Glosa Eduarda Chmelára: Našim nepriateľom nie sú chudobní, ale chudoba

Stojí za pripomenutie, že Chmelár mal už v minulosti politické ambície, s ktorými to mal namierené do vysokej politiky. Nevyšlo mu to však podľa plánov.

Chmelár 1. decembra 2015 na Facebooku vtedy oznámil, že jeho hnutie sa nezúčastní marcových (2016, pozn. redakcie) parlamentných volieb. Dôvodom bolo zamietnutie registrácie zo strany ministerstva vnútra. Chmelár vtedy uviedol, že v tejto chvíli nemá morálne právo zúčastniť sa volebného zápasu.

„V tejto chvíli nie je čas na pomenovanie skutočných príčin alebo nebodaj hľadanie vinníkov, faktom totiž ostáva, že ministerstvo vnútra nás odmietlo zaregistrovať pre nedostatočný počet platných podpisov,“ uviedol.

Chmelár sa poďakoval všetkým priaznivcom a dodal, že spoločný SEN sa nekončí. „Až teraz sa ukáže, kto to s vytváraním hnutia a rozvíjaním jeho hodnôt myslel naozaj vážne. V najbližšom čase vás všetkých pozvem na spoločné zhromaždenie, na ktorom budeme diskutovať, akým spôsobom presadzovať naše ideály a programové ciele ďalej,“ uzavrel Chmelár.

(AKTUALIZOVANÉ) Chmelár podal trestné oznámenie na Fica: „Tu niet žiadneho ospravedlnenia“ (VIDEO)

14 236 PODPISOV PRE HNUTIE SOCIALISTI.SKPred malou chvíľou som na Ministerstve vnútra SR odovzdal podpisy 14 236…

Uverejnil používateľ Eduard Chmelár Štvrtok 12. septembra 2019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info