fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Viník nehody je nespokojný s verdiktom súdov

Trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na 24 mesiacov a zákaz šoférovania na dva roky potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 56-ročného inžiniera Jaroslava Kollárika zo Smrečian v okrese Liptovský Mikuláš. V katastri mesta Banská Bystrica zavinil dopravnú nehodu, keď nedal prednosť vozidlu na hlavnej ceste a ťažko sa zranili pri tom traja ľudia.

Nehoda sa stala v júli minulého roka na križovatke pri zjazde z rýchlostnej cesty R1 na cestu z Banskej Bystrice do Zvolena. Kollárik viedol auto Suzuki v smere od Zvolena z cesty R1. Pri vchádzaní na starú cestu nedal prednosť vozidlu Seat Cordoba, idúcemu z Banskej Bystrice do Zvolena.

Pri zrážke sa ťažko zranila vodička Cordoby a Kollárikovi dvaja príbuzní, ktorých viezol do Banskej Bystrice. Kollárik tým spáchal prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, pretože porušil dôležitú povinnosť uloženú zákonom.

Okresný súd v Banskej Bystrici uznal Kollárika za vinného a uložil mu podmienečný trest odňatia slobody na jeden rok a zákaz šoférovať na dva roky. Kollárik sa odvolal a označil celý prípad za zmanipulovaný. Žiadal oslobodiť a naopak obviniť vodičku Cordoby.

AKTUALIZOVANÉ: Prebieha neverejná výpoveď nadnes posledného svedka Petra Tótha. Trvať môže 3 hodiny

Znalecké dokazovanie však jednoznačne určilo Kollárika za vinníka nehody. Vodička Cordoby v mieste zrážky išla nad povolenú rýchlosť, ale aj pri jej dodržaní by sa dostali do kolízie pre chybu Kollárika.

Odvolací senát nevyhovel Kollárikovi a verdikt prvostupňového súdu potvrdil. Odsúdený muž odchádzal z pojednávacej miestnosti s tým, že to tak nenechá a využije všetky prostriedky, aby sa domohol pravdy.

Podľa rozsudku okrem podmienečného trestu a zákazu šoférovania musí vodičke Cordoby zaplatiť bolestné 3 434 eur a svojim príbuzným ako poškodeným spolujazdcom viac ako desaťtisíc eur. Všetci traja sa z ťažkých zranení liečili viac ako 42 dní.

Verdikt odvolacieho súdu je právoplatný.

Obávaný Salinger stiahol svoju žiadosť o podmienečné prepustenie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info