fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
tasr
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

KOČNER BOJOVNE NA SÚDE: Predvolajte Haščáka, Lipšic bol koncipientom Ernesta Valka v roku 1999

Kočner obžalovaný z falšovania zmeniek TV Markíza vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Ústave na výkon väzby (ÚVV) Bratislava. Rozhodol sa tak nevyužiť svoje právo nevypovedať. Tak ako Pavol Rusko, aj Marian Kočner začal vysvetľovaním kauzy Gamatex, ktorá mala viesť k podpisu údajných zmeniek. Pokračuje pojednávanie s Marianom Kočnerom. Obžalovaný v kauze možného falšovania zmeniek voči televízii Markíza bude odpovedať na otázky týkajúce sa prípadu.

Kočner obvinil vedenie CME, že v čase vrcholenia kauzy Gamatex zaplatil Pavlovi Ruskovi ochranku, ktorá rozprávala po ukrajinsky.

Kočner sa chcel zmieriť s Markízou. Prokurátor Šanta sa bráni, že z neho robí Kočner hlupáka

Kočnerovu počiatočnú nervozitu vystriedala bojovnosť. Útočí na prokurátora Jána Šantu a častokrát tvrdí, že nechápe položenej otázke. „Nerozumel som vami položenej otázke,“ zaznieva často v pojednávacej miestnosti.

„Ak je pravda, že pán Lipšic bol v roku 1999 koncipientom doktora Ernesta Valka, mal by vedieť, akých mal klientov, medzi ktorými bola aj Sylvia Volzová,“ zvýšil hlas Kočner. Mieri k faktu, že Ernest Valko mal asistovať pri príprave vzniku zmeniek.

Kočner: Keby zmenky boli falošné, tak by som ich nevymáhal pod svojim menom a svojou firmou

Kočner odmietol odpovedať na otázku prokurátora či posielal z väzby tzv. „motáky“, ktorými sa mal snažiť ovplyvniť vyšetrovanie prípadu.

„Počkal by som si na závery vyšetrovania,“ povedal Kočner.

„Zmenky sú pravé a ja nepotrebujem nikoho pomoc,“ odpovedal Kočner na otázku, či kontaktoval v súvislosti s kauzou zmeniek Roberta Fica, Roberta Kaliňáka či Norberta Bodora.

Kočner tvrdí, že pracovníčka Generálnej prokuratúry Plháková mala ovplyvňovať priebeh prípadu miliónových zmeniek.

Kočner priznal, že s Jaroslavom Haščákom preberali kauzu zmenky viackrát. „Dajme pána Haščáka predvolať, nech vypovie“ povedal.

Prokurátor Ján Šanta sa zaujímal či podplatil niekedy kontroverzného aktivistu Martina Daňa. Kočner odpovedal záporne. „Raz som mu možno zaplatil kávu či čaj,“ povedal na margo Daňa, ktorý taktiež sedí v pojednávacej miestnosti ako divák.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info