fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
tasr
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

(AKTUALIZOVANÉ) Chmelár podal trestné oznámenie na Fica: „Tu niet žiadneho ospravedlnenia“ (VIDEO)

Predseda novovznikajúcej strany Socialisti Eduard Chmelár cez Facebook oznámil, že podáva trestné oznámenie na predsedu koaličnej strany Smer-SD Roberta Fica.

TRESTNÉ OZNÁMENIE ZA VEREJNÉ SCHVAĽOVANIE TRESTNÉHO ČINU A VEREJNÉ VYCHVAĽOVANIE JEHO PÁCHATEĽA JE PODANÉAko som ráno avizoval, práve som podal na Obvodnom oddelení Policajného zboru SR v Galante trestné oznámenie v zmysle paragrafu 338 trestného zákona za výroky, ktoré odzneli z úst predsedu Smeru-SD včera na sociálnej sieti. Rómska problematika je časovaná bomba, ktorá by sa mala stať prioritou tejto spoločnosti. Je nevyhnutné urýchlene riešiť vzdelanie Rómov, chudobu a zamestnanosť Rómov, ale aj bezpečnosť všetkých občanov. Robert Fico stál na čele vlády 11 rokov a za ten čas neurobil v týchto otázkach vôbec nič. Možno niekomu stačí, keď si môže na sociálne vylúčených skupinách obyvateľstva vybiť hnev. Ale Socialisti.sk nevznikajú preto, aby jatrili vášne, ale aby riešili problém. Tí, ktorí ma poznáte, ste mi verili preto, lebo som sa nikdy nebál pravdy. Tak mi verte aj tentoraz. Pravda je drsná, je priama, nie je vyhýbavá a nezľakne sa ani moci, ani davu. To, čo povedal Robert Fico, nie je pravda, ale vedomé rozoštvávanie spoločnosti a udržiavanie ľudí v ich predsudkoch. Nie je na tom nič hrdinské, je to zbabelé. Bude ma mrzieť, ak sa za to na mňa nahneváte, ale nebudem vám hladkať brušká len preto, že chcete počuť milosrdnú lož a už vôbec sa nenechám zastrašiť kotlebovskými úderkami a neonacistickými hulvátmi. Ja vás nechcem utešovať, ja vám chcem pomôcť. Ale ešte nikomu na svete nepomohol fašizmus. Tadiaľto cesta nevedie. Nikdy.

Uverejnil používateľ Eduard Chmelár Piatok 6. septembra 2019

„S pobúrením som prijal vyhlásenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý sa verejne zastal právoplatne odsúdeného neonacistického politika Milana Mazureka za jeho hanlivé rasistické výroky. Som šokovaný, že jeden vrcholový politik, ktorý inak vraj zo zásady nekomentuje rozhodnutia súdov v najzávažnejších korupčných kauzách, cíti potrebu zľahčovať práve fašistické správanie. Tu niet žiadneho ospravedlnenia,“ napísal Chmelár.

Eduard Chmelár: Zúfalé, rodičia na juhu Slovenska zvádzajú boj o to, aby sa ich deti mohli učiť po slovensky

 Podľa neho musí Fico ako vrcholový politik „vedieť, že na sociálne dávky ide JEDNO PERCENTO verejných výdavkov, ktoré sa navyše rozdeľuje všetkým ľuďom v hmotnej núdzi, nielen Rómom“.

„Nech predseda Smeru-SD spočíta, koľko percent ide „jeho ľuďom“, koľko nás stojí korupcia, koľko nás stoja predražené štátne zakázky, koľko verejných financií sa rozkradne. Človek, ktorý sa zastane luxusného životného štýlu Moniky Jankovskej, ale vyvoláva nenávisť voči najchudobnejším, politik, ktorý nepriamo schvaľuje rasistické výroky neonacistu, sa nemôže nazývať ani antifašistom, ani sociálnym demokratom, ani demokratom,“ zhodnotil expremiérové slová Chmelár.

Eduard Chmelár: Studenú občiansku vojnu môže ukončiť len nová spoločenská zmluva

Podľa neho človek ako Robert Fico šliape „po všetkom, čo sociálna demokracia historicky dokázala, diskredituje ľavicu, jej hodnoty a zmysel existencie“. Chmelár už teraz avizuje, že on a jeho strana nebudú spolupracovať „s takouto politikou“.

„Je to princíp, je to červená čiara, za ktorú sa nedá ísť. Ľavicová politika stráca význam, ak sa nedá rozoznať od fašistickej, mätie ľudí, zastáva sa gaunerov a opúšťa najchudobnejších. Paragraf 338, ods. 1 Trestného zákona jasne hovorí: „Kto verejne schvaľuje trestný čin alebo verejne vychvaľuje pre trestný čin jeho páchateľa, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.“ Keďže sa domnievam, že konanie predsedu Smeru-SD napĺňa skutkovú podstatu trestného činu a po zohľadnení spoločenskej závažnosti takýchto výrokov a ich dopadu na celú spoločnosť, som nútený ako socialista, ako antifašista, ako demokrat a ako občan Slovenskej republiky podať na Roberta Fica trestné oznámenie,“ dodal na záver Chmelár.

Eduard Chmelár: Čo chcú socialisti?

PODÁVAM TRESTNÉ OZNÁMENIE NA ROBERTA FICAS pobúrením som prijal vyhlásenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý sa…

Uverejnil používateľ Eduard Chmelár Štvrtok 5. septembra 2019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info