Hoox for business: Zabezpečená komunikácia bez odpočúvania!
01 | 09 | 2019 I Ján Prokop

Mať istotu, že vaše volanie či správy nikto neodpočúva, má v dnešnom svete pre isté skupiny cenu zlata. Atos Hoox for business je takým riešením a ponúka bezpečnú komunikáciu naprieč celým komunikačným reťazcom – od smartfónu cez použité aplikácie až po celú infraštruktúru.


Hoox for business prichádza s garanciou komplexnej ochrany dôverných údajov pre ľudí tak v súkromnom sektore ako aj vo verejnej sfére. Význam ochrany osobných údajov a zabezpečenia citlivých dát v poslednom roku významne narástol a podobný princíp ochrany mobilnej dátovej komunikácie je mimoriadne aktuálny. Bezpečná komunikácia je totiž narastajúcim problémom a Hoox umožňuje komunikovať v bezpečnom prostredí a v súlade s existujúcimi reguláciami.

Hoox for business je kompletné riešenie, ktoré zaisťuje bezpečnosť mobilných používateľov vrátane nainštalovaných aplikácií, samotného zariadenia, ale aj infraštruktúry. Atos tento systém naozaj vyrába, pričom používa smartfón s upraveným operačným systémom Android a hardvér je založený na technológii Alcatel. Tento výrobca bol zvolený preto, lebo umožňuje prístup až k firmvéru a toto nie je možné napr. v prípade značiek Samsung, Apple alebo Huawei. Alcatel však poskytuje moderné telefóny.

Vo Veľkej Británii sa Labouristi v parlamente pokúsia presadiť ďalší odklad brexitu
Plán britskej opozície zabrániť odchodu Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ) bez dohody bude vyžadovať ďalší odklad brexitu, aby sa nestal 31. októbra. Čítať ďalej
01 | 09 | 2019 | SITA


Hoox zahŕňa tiež špecifické funkcie ako aj služby na správu a autentifikáciu aplikácií. Pre väčšie spoločnosti, bezpečnostné zložky a štátnu správu je tu možnosť kompletnej správy a zabezpečenia mobilnej dátovej komunikácie a predovšetkým úplná kontrola nad aplikačnou výbavou smartfónov. Atos má totiž vlastný aplikačný obchod Hoox Store, kde sa nachádzajú preverené aplikácie a sú tu aj také, ktoré umožňujú dnes obľúbené posielanie okamžitých správ.

Komunikačné nástroje sú v Hoox integrované s natívnymi aplikáciami. Súčasťou sú aj doplnkové funkcie, šité na mieru skupinovej spolupráci – napr. hlasové konferencie pre viacerých používateľov, skupinové posielanie správ i hlasová schránka, to všetko je prirodzene bezpečné.

Ako sme spomenuli vyššie, komunikačná infraštruktúra Hoox for business obsahuje vlastný aplikačný obchod pre každú organizáciu. Tento priestor umožňuje delenie na biznisové ako aj všeobecné aplikácie. Všetky sú vopred otestované priamo Atosom a ten aj berie zodpovednosť za to, že budú bezpečné. To zaistí, že organizácie sa môžu spoľahnúť na bezpečnosť aplikácií, ktoré ich zamestnanci využívajú. Ani cez aplikácie tak nedôjde k úniku informácií.

Najviac hospitalizácií bolo vlani pri chorobách obehovej sústavy
Choroby obehovej sústavy (CHOS) tvorili najväčší podiel všetkých hospitalizácií za rok 2018, a to 15,2 %, pričom od roku 2014 pretrváva klesajúci trend. Ako uviedlo Národné centrum zdravotníckych informácií v štatistike hospitalizovaných v SR,... Čítať ďalej
01 | 09 | 2019 | SITA


Nové smartfóny Hoox s Androidom pokrývajú potreby aj náročnejších používateľov. Vďaka kompletnej bezpečnosti riešenia (terminál, USB porty, Wi-Fi, Bluetooth, komunikácia, dáta a aplikácie) Hoox for business ponúka komplexnú ochranu proti zachyteniu komunikácie a prieniku, dokonca i v prípade krádeže smartfónu.

Ochranu a údržbu Hoox for business zabezpečujú európski experti Atosu. Sú dostupné buď vo forme služby, ktorú poskytuje Atos alebo ako tzv. on-premise riešenie, kde si celú infraštruktúru rieši odberateľ a organizácia má tak úplnú kontrolu nad svojimi dátami.

V tomto prípade ide o prvé 4G riešenie na svete, ktoré zaisťuje úroveň bezpečnosti, dôvernosti a odolnosti, spĺňajúcej požiadavky zásahov polície a vojenských síl. Fyzické riešenie si pritom stále zachováva funkcie štandardného smartfónu.

Táto služba 4G umožňuje bezpečnostným a bojovým jednotkám deliť sa o dáta, vrátane fotografií, videí a geolokácie v reálnom čase, priamo počas akcie. Ponúka odolnosť a inovatívne bezpečnostné funkcie, špecifické pre profesionálne mobilné rádiové siete. Patrí medzi ne napríklad funkcia push-to-talk, ktorá umožňuje konverzáciu medzi dvoma a viacerými volajúcimi podobne ako vysielačka. Ďalej je to Blue Force Tracking na sledovanie pozície spojencov a pripojenie prístrojov typu internetu vecí.

Komunikácia je aj v tomto prípade zaistená od začiatku do konca: s ochranou pred vniknutím, šifrovanou komunikáciou (hlas, dáta, poloha) a zabezpečenou infraštruktúrou.

TRAGÉDIA: Záchranári už nedokázali pomôcť 5-ročnému dievčatku
Privolaní leteckí záchranári už nedokázali pomôcť 5-ročnému dievčatku v obci Budkovce v okrese Michalovce. Čítať ďalej
01 | 09 | 2019 | SITA