HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Jankovská vlastní len v Trenčíne viaceré nehnuteľnosti, zastavané plochy a ornú pôdu. A to nie je všetko!

Monika Jankovská pred vyšetrovateľom tvrdila, že s peniazmi nikdy problém nemala. Zdroj: Facebook M.J.

O majetkoch štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej informuje Pluska.

K téme Monika Jankovská čítajte viac:

Kauza Jankovská sa ďalej zamotáva. Jej komunikácia s Kočnerom sa stále nepotvrdila, čo je v hre?

Denník sa bližšie pozrel na majetkové priznanie štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej, a vďaka tomu odhalil vlastníctvo viacerých nehnuteľností a ďalších vecí.

Jankovská sa taktiež rada prezentovala na verejnosti v drahých kúskoch z jej šatníka. Jankovská taktiež spoluvlastní niekoľko nehnuteľností v Trenčíne, trvalý pobyt má vo vile v lepšej lokalite mesta.

Príjem z prenájmu jej generuje dom pri hlavnej ceste v Trenčíne, smerom na Bratislavu. Podľa Plusky má aj ďalšiu nehnuteľnosť pri ceste na Dubnicu nad Váhom, vlastní tiež zastavané plochy a ornú pôdu.

Jankovská podáva na Matoviča trestné oznámenie. Podľa nej ide o „klebety“

Jankovskej príjem v roku 2018 dosahoval 35-tisíc eur, 13-tisíc eur z prenájmu a cez štyri a pól tisíca eur ako odmenu z dohody o vykonaní práce.

„Pred piatimi rokmi mala zdediť 50-tisíc eur a rovnakú sumu má podľa majetkového priznania našetrenú. Predajom podielových listov mala vlani získať 100-tisíc eur a takú istú sumičku mala dostať darom. Jej majetok tak má hodnotu asi štvrť milióna eur,“ píše sa ďalej v článku.

Jankovská zrejme nie je zaťažená na drahé autá, keďže si mala pred štyrmi rokmi zaobstarať auto v hodnote štyroch tisíc eur. To už sa ale nedá povedať o jej šatníku. Podľa Plusky len jej činčilový kožuch stál približne 20 tisíc eur, vlastní tiež kabelky v hodnote tisícoch eur, a v minulosti častokrát cestovala na dovolenky do nie zrovna lacných destinácii.

„Nie sú to moji ľudia,“ tvrdí Harabin o Jankovskej a ďalších sudcoch

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info