NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre
25 | 08 | 2019 I Imrich Kovačič / TASR

Astronautka Anne McClain sa vraj počas pobytu na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) prihlásila do bankového účtu svojej manželky, s ktorou sa rozišla.


Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vyšetruje údajný prvý zločin spáchaný vo vesmíre. Noviny The New York Times informovali, že astronautka Anne McClain sa počas pobytu na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) prihlásila do bankového účtu svojej manželky Summer Worden, s ktorou sa rozišla. McClain priznala, že sa prihlásila do účtu, no odmietla, že by spáchala zločin. Vysvetlila, že chcela skontrolovať, či majú dostatok financií na platenie účtov a starostlivosť o syna. Dvojica sa zosobášila v roku 2014, pričom Worden vlani požiadala o rozvod. Obvinená strávila na ISS šesť mesiacov.

Astronauti NASA namontovali vo voľnom vesmíre k ISS novú pristávaciu rampu (VIDEO)
Astronauti NASA Nick Hague and Andrew Morgan v stredu počas výstupu do voľného vesmíru namontovali na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) novú pristávaciu rampu. Tú by mali používať kozmické lode spoločností SpaceX a Boeing po tom, ako začnú na... Čítať ďalej
21 | 08 | 2019 | Marek Molnár / TASR


Vesmírne agentúry z USA, Japonska, Ruska, Kanady a Európy sa dohodli, že na vesmírnej stanici budú platiť ich štátne zákony. To znamená, že ak by sa napríklad Kanaďan dopustil zločinu, súdili by ho na základe kanadských zákonov a podobne. Predstavitelia NASA však pre The New York Times uviedli, že zatiaľ nevedia o žiadnom zločine, ktorý by sa stal na ISS.