fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bratislavská mestská časť Rača plánuje opraviť historickú budovu Račianskej kúrie

Bratislavske noviny

Bratislavská mestská časť Rača plánuje opraviť historickú budovu Račianskej (Koloničovej) kúrie. Mestská časť plánuje na rekonštrukciu budovy získať prostriedky aj z Nórskeho finančného mechanizmu a rovnako čerpať z vlastného rozpočtu obce.

„Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť spoluprácu s Ústavom dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok Slovenskej technickej univerzity a začíname projekt na obnovu národnej kultúrnej pamiatky Koloničova kúria,“ uviedol na sociálnej sieti starosta Rače Michal Drotován.

Budova a areál Račianskej (Koloničovej) kúrie, ktoré boli v posledných rokoch málo využívané, sprístupnia počas septembrového vinobrania verejnosti. Mestská časť chce týmto komunikovať s občanmi a výsledky diskusií zapracovať do pripravovaného projektu obnovy kúrie.

Herečka Mirka Partlová prekvapuje verejnosť čoraz viac, najnovšie sa pochválila fotkou svojho tehotného bruška!

V piatok 13. septembra počas vinobrania od 16:00 do 19:00 sa záujemcovia môžu prejsť nádvorím a záhradou Račianskej kúrie a vyjadriť svoje názory, ako by tieto priestory mohli čo najlepšie slúžiť a vyzerať. O 17:00 je naplánovaná komentovaná prehliadka interiéru budovy, na ktorej bude možnosť hovoriť o pripravovanom projekte rekonštrukcie s odborníkmi aj so zástupcami mestskej časti. V sobotu 14. septembra pokračuje program v kúrii od 10:00 do 13:00.

„Obnoviť Račiansku kúriu ako národnú kultúrnu pamiatku a vrátiť jej priestorom kultúrno-spoločenského ducha je jednou z priorít miestneho úradu. Chceme však občanov vyzvať k interaktívnemu dialógu a získať ich predstavu k tomuto naplneniu. Veľmi sa tešíme aj z toho, že nórski partneri prejavili záujem podieľať sa na rekonštrukcii tejto krásnej budovy,“ povedala vicestarostka Rače Lenka Antalová Plavuchová.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info