fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

VÝSTRAHA: Sociálna poisťovňa upozorňuje na podvodníkov, ktorí v jej mene žiadajú osobné údaje

TASR

Sociálna poisťovňa upozorňuje na pokus neznámej osoby, ktorá sa v jej mene pokúsila od spoločnosti v Prešove získať osobné údaje zamestnancov. Ako informuje hovorca poisťovne Peter Višváder, táto osoba sa v telefóne predstavila ako zamestnanec Sociálnej poisťovne a neštandardným spôsobom zisťovala osobné údaje o zamestnancoch danej firmy, ako mená a rodné čísla.

„Argumentovala, že chce riešiť mesačné výkazy zamestnancov, ktoré zamestnávatelia elektronicky zasielajú do Sociálnej poisťovne. Firma v Prešove údaje neposkytla s logickým odôvodnením, že si veci vyrieši s kompetentnou osobou v pobočke Sociálnej poisťovne v Prešove,“ dodal Višváder.

Sociálna poisťovňa preto opätovne upozorňuje na prípady, kedy je jej meno zneužité s cieľom získať určitú finančnú čiastku od rôznych osôb alebo získať údaje o zamestnancoch, ktoré sa tiež môžu stať obchodným artiklom alebo môžu byť iným spôsobom zneužité.

Koalícia bude podľa Fica pokračovať aj po vypršaní koaličnej dohody

Sociálna poisťovňa si však vymieňa tieto údaje so zamestnávateľmi prostredníctvom zabezpečených elektrických služieb, nikdy ich neposkytuje telefonicky a nikdy by ich takto nemali poskytovať ani zamestnávatelia rôznym osobám, hoci sa predstavia ako zástupcovia Sociálnej poisťovne.

„Osobná komunikácia, v prípade potreby, je založená na viacročnej skúsenosti zamestnancov danej firmy a ich dlhodobom kontakte s konkrétnym pracovníkom pobočky Sociálnej poisťovne. Prípad, ako sa odohral na východnom Slovensku, je preto od začiatku jasným pokusom o podvod, na ktorý by si zamestnávatelia, ale aj iní odvádzatelia poistného do Sociálnej poisťovne mali dávať pozor,“ doplnil hovorca Sociálnej poisťovne.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info