fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
TASR
SLOVENSKO

Rekonštrukciu Jurkovičovej teplárne plánujú ukončiť v polovici roku 2020

Rekonštrukciu Jurkovičovej teplárne plánujú ukončiť približne v polovici roku 2020, vyžiada si investíciu viac ako 11 miliónov eur. Súčasťou projektu je aj nový mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových. Celkové náklady na výstavbu parku sú 4,5 milióna eur.

„Momentálne finišujeme s obnovou fasády Jurkovičovej teplárne a začíname s interiérovými prácami. Na prelome druhého a tretieho kvartálu v budúcom roku budú práce ukončené,“ uviedol na tlačovej besede výkonný riaditeľ spoločnosti Penta Real Estate Juraj Nevolník, ktorá rekonštruuje Jurkovičovu tepláreň.

Hlavnou funkciou budovy majú byť co-workingové zdielané kancelárie, ktoré majú slúžiť primárne pre start-upistov a kreatívnu komunitu. Priestor v bývalej teplárni doplní reštaurácia, kaviareň, ktorá má slúžiť aj ako galéria. V nej plánujú organizovať rôzne výstavy, prednášky, vernisáže alebo kultúrne podujatia. Kapacita by mala byť približne pre 100 osôb.

Vodiči MHD v Bratislave chystajú na pondelok 2. septembra štrajk

V historickej budove ostali zachované aj násypníky na zásobovanie kotlov uhlím, ale napríklad aj pozostatky žeriavov, ktoré takisto developer plánuje obnoviť a nechať v interiéri ako odkaz na historické dedičstvo tejto budovy. Kľúčovou podmienkou obnovy je zachovanie vonkajšieho vzhľadu budovy a prinavrátenie do pôvodnej podoby, ktorú mal v štyridsiatych rokoch minulého storočia.

„Veľký dôraz sme kládli na výber muriva, ktorý bol vzorkovaný z približne desiatich vzoriek, tak aby sa čo najviac približovalo kvalite pôvodného muriva použitého pri stavbe,“ uviedli predstavitelia Penty.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info