fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Popredného člena ‚Ndranghety zatkli počas dovolenky na Sicílii

Popredného člena kalábrijskej zločineckej organizácie ‚Ndrangheta, ktorý bol viac ako dva roky na úteku, zatkli počas rodinnej dovolenky na Sicílii. Informovala o tom vo štvrtok talianska polícia, píše agentúra DPA. 

Francesco Riitano, narodený v roku 1980, je podľa talianskych karabinierov obvinený z rozsiahleho obchodovania s kokaínom, ktorého sa mal dopustiť v mene mafiánskeho klanu Gallaceovcov.

Polícia ho zadržala v stredu večer v obci Giardini Naxos na Sicílii, kde dovolenkoval. Prekvapila ho pritom práve v čase, keď večeral s rodinou. Riitano sa pokúsil zinscenovať útek, pričom vyskočil „do pása nahý“ z balkóna, karabinieri ho však spacifikovali.

Riitano mal so sebou preukaz totožnosti, pas aj vodičský preukaz vystavené na falošné meno, hotovosť a viacero mobilných telefónov.

Kalábrijská ‚Ndrangheta patrí spolu so sicílskou Cosa Nostrou a neapolskou Camorrou k najdôležitejším skupinám organizovaného zločinu v Taliansku a vybudovala si významné základne i v zahraničí; okrem iného pôsobí v Nemecku, na severe Ameriky či Austrálii. Vedúce postavenie má ‚Ndrangheta najmä v pašovaní kokaínu do Európy.

ŠOK: Kňaz ukradol z americkej farnosti takmer 100-tisíc dolárov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info