fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Spoluprácu so Simonovou stranou MOST-HÍD vylúčil na spoločnom rokovaní pred mesiacom

Béle Bugár / TASR

Možnú spoluprácu so stranou Maďarské fórum Zsolta Simona vylúčila strana Most – Híd na spoločnom rokovaní zhruba pred mesiacom. Uvádza sa to v stanovisku predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, ktoré agentúre SITA zaslala hovorkyňa strany Klára Debnár.

„Etnické politizovanie, ktoré preferuje Zsolt Simon je pre nás neprijateľné. Most-Híd sa kvôli pánovi Simonovi nevzdá spolupráce väčšinového národa s národnostnými menšinami. Pred desiatimi rokmi sme sa vydali cestou politiky založenej na multietnickom princípe, ktorá má aj v budúcnosti svoje opodstatnenie,“ objasnil Bugár.

Strana Maďarské fórum vylúčila na piatkovej tlačovej konferencii spoluprácu s predsedom Mosta – Híd Bélom Bugárom. Predseda strany Simon je totiž presvedčený o tom, že strana Most – Híd pod vedením Bugára vlani konala v zhode so záujmami tých, čo potrebujú chrániť demontovaný právny štát. Podľa Simona sa navyše Bugár vo štvrtok priznal k tomu, čo sa už aj tak o jeho stretnutí s Marianom K. dostalo na verejnosť.

„Bližšie nevysvetlil ani dešifrované správy o ich stretnutí, ani to, prečo napokon konali v zhode. Na novinárske otázky tiež neodpovedal. Preto si kladieme otázku, čo ešte Bugár nepovedal?“ pýtal sa Simon. Bugár v reakcii pre agentúru SITA uviedol, že predsedovi Maďarského fóra asi ušlo, že Marian K. je od júna 2018 vo väzbe.

Pellegrini môže odchodom zo Smeru len získať, myslí si Soňa Szomolányi

Portál Aktuality.sk vo štvrtok informoval, že Béla Bugár sa krátko po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej stretol na Maldivách s Marianom K. Ten Alene Zs., dnes obvinenej v prípade vraždy novinára, napísal, že s predsedom Mosta raňajkoval a tiež napísal, že poobede má s Bugárom sedenie. „Poviem mu, ako a čo by som urobil na jeho mieste. Myslím, že bude silno vnímavý“.

Marian K. sa vraj takto angažoval v otázke udržania Ficovej vlády, pretože, ako predtým písal Alene Zs., pokiaľ sa do vlády dostane opozícia, „nepomôže nám ani odsťahovať sa na Severný pól“. Most-Híd nakoniec koalíciu po odchode Fica z funkcie premiéra podržal.

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár odmieta spojitosť s obvineným Marianom K. „Považujem ho za zlo. Prosím vás, nespájajte ma s ním. Nepoznám ho, nestretával som sa s ním ako možno niektorí súčasní opoziční politici. Nepísal som si s ním a netelefonoval som si s ním. Nič som s ním nemal,“ povedal Bugár vo štvrtok novinárom. Je prekvapený z toho, že ľudia veria všetkému, čo sa píše v komunikácii obvinenej osoby s jeho volavkou. Podľa Bugára je známe, že Marian K. bežne klamal. Ak by bola komunikácia Mariana K. pravdivá, podľa Bugára by nesedel v base.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info