fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
tasr
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Marek Molnár: Olaf Scholz má v pláne kandidovať na predsedu SPD

Nemecký minister financií a vicekancelár Olaf Scholz má v pláne kandidovať na predsedu sociálnych demokratov (SPD). Informuje o tom portál POLITICO.

„Som pripravený na to aby som vás viedol,“ prehlásil Scholz v konferenčnom hovore s tromi dočasnými vodcami ľavice, ktorí sa k tomuto vyhláseniu zatiaľ nevyjadrili, informoval Spiegel.

Scholz v súčasnosti hľadá potenciálneho partnera v súlade s novými pravidlami strany, ktoré umožňujú spoločné vedenie. Toto oznámenie znamená zvrat pre Scholza, ktorý sa vylúčil z vodcovského tvrdenia po tom, čo šéfka SPD Andrea Nahles rezignovala po májových voľbách do Európskeho parlamentu.

Scholz je zástancom koalície SPD s kresťanskými demokratmi kancelárky Angely Merkelovej. Avšak prudká podpora strany, ktorá obnovila alianciu s Merkelovou na ďalšie funkčné obdobie v roku 2018, viedla niektorých členov, aby podporili odstúpenie. Ak SPD zatlačí na koalíciu, Nemecko by mohlo čeliť predčasným voľbám.

Hlasovanie na vedenie SPD je možné do 1. septembra. Členovia strany budú hlasovať o novom vodcovi alebo o dvojici vedúcich do konca roka.

Marek Molnár: Žiadni používatelia EÚ nie sú ovplyvnení prepisom zvukových rozhovorov, tvrdí Facebook

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info