fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MIMORIADNE O POČASÍ: Ochladenie potrvá do víkendu. Trópy sa vrátia. V okrese Košice hrozí povodeň

tasr

Pred nami je príjemné letné počasie. Nepotrvá ale dlho. V okrese Košice-okolie hrozí na rieke Hornád povodeň z trvalého dažďa.

Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahu druhého stupňa s platnosťou do 16.00 h.

Meteorológovia na sociálnej sieti informujú, že od utorka (13. 8.) do stredy (14. 8.) večera spadlo na niektorých miestach východného Slovenska nadpriemerné množstvo zrážok. Najviac hlásila stanica Krásny Brod (okres Medzilaborce), kde spadlo 103 milimetrov dažďa.

Na väčšine ostatného územia Slovenska pršalo menej, spadlo tam päť až 40 milimetrov zrážok. Výdatne nepršalo ani všade na východe. Napríklad v obci Veľké Trakany (okres Trebišov) spadlo deväť milimetrov zrážok.

Tropy sú späť

Po horúcich dňoch a výdatných búrkach nás najbližšie čaká priemerné letné počasie. Studený front nás však neschladí nadlho. Cez víkend sa vrátia tropické teploty. Informuje portál imeteo.sk.

Oblačnosť sa už v priebehu dnešnej noci nad našim územím rozplynie. Nad ránom sa môže tvoriť hmla, hlavne na východe územia.

Od západu nás začne prechodne ovplyvňovať tlaková výš, ktorá prinesie priemerné letné počasie bez extrémnych javov.

Zajtrajšie teploty budú príjemné, pohybovať sa budú do 27 °C, kvôli pretrvávajúcemu chladnejšiemu vzduchu.

Oblačnosti bude málo, prechodne sa môže zväčšiť pri krátkodobých prehánkach. Búrky zajtra neočakávame.

Tie však prídu v piatok, kedy sa nad naše územie nakrátko nasunie oklúzny front zo severozápadu. Prílev teplého vzduchu bude vrcholiť a teploty sa budú okolo poludnia pohybovať do 30 °C. Búrky by mali prísť až popoludní.

Najbližšie dni síce prinesú očakávané upokojenie počasia a znesiteľné teploty, víkend bude už v znamení horúčav. Teploty vystúpia nad 30°C.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info