fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Študenti ošetrovateľstva môžu opäť žiadať o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania

TASR

Fond na podporu vzdelávania zverejnil podmienky poskytovania stabilizačných pôžičiek pre študentov bakalárskeho študijného programu ošetrovateľstvo na akademický rok 2019/2020. Študenti môžu od 9. augusta predkladať žiadosti o stabilizačnú pôžičku. Možnosť sa týka študentov, ktorí študujú dennou formou. Agentúru SITA o tom tlačovou správou informovala asistentka riaditeľa fondu Adriana Orthová.

Stabilizačné pôžičky sa poskytujú bez ručiteľa. Ak študent splní stanovené podmienky, nemusí pôžičku vrátiť. Výška stabilizačnej pôžičky na jeden akademický rok je 2 000 eur.

Na poskytovanie stabilizačných pôžičiek v akademickom roku 2019/2020 sú vyčlenené finančné prostriedky v celkovom objeme 2 176 000 eur. Ako uviedol fond v tlačovej správe, vyčlenený objem finančných prostriedkov by mal stačiť na poskytnutie pôžičky takmer všetkým študentom ošetrovateľstva na Slovensku.

DOBRÉ ČASY SÚ PREČ: Slovenská ekonomika spomaľuje, rizikom je aj vývoj vo svete

Žiadosti o stabilizačnú pôžičku na akademický rok 2019/2020 možno najbližšie predložiť 15. septembra 2019 a 31. októbra 2019. Podrobnejšie informácie o podmienkach poskytnutia nájdu záujemcovia na webovom sídle fondu www.stabilizacnepozicky.sk vo forme Oznamu o možnosti predkladania žiadostí o stabilizačnú pôžičku na akademický rok 2019/2020.

Na webe si tiež môžu stiahnuť tlačivo žiadosti o pôžičku. Na pôžičky pre študentov boli v akademickom roku 2018/2019 vyčlenené v rozpočte fondu štyri milióny eur. Pre školský rok 2019/2020 zvýšili ich objem o pol milióna eur.

Predsedom Rady fondu je od júna Filip Šuran, menovaný Študentskou radou vysokých škôl. Fond na podporu vzdelávania bol zriadený zákonom v roku 2012 ako neštátny účelový fond na poskytovanie pôžičiek študentom, na poskytovanie stabilizačných pôžičiek a na poskytovanie pôžičiek pedagógom.

Vznikol ako právny nástupca Študentského pôžičkového fondu (ŠPF) z roku 1995 a Pôžičkového fondu pre začínajúcich pedagógov. Riaditeľom fondu je Pavol Kučmáš, absolvent Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici z roku 2002.

Hrubý domáci produkt Slovenska v druhom štvrťroku vzrástol o 1,9 %

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info