fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Reuters
ZAHRANIČIE

Maltská armáda zverejnila šokujúcu snímku mŕtveho muža na dne gumeného člna

Maltské ozbrojené sily zverejnili v utorok drásajúcu fotografiu dvoch mužov, údajne migrantov, ktorých našli v gumenom člne pri pobreží ostrovnej krajiny. Jeden muž bol mŕtvy a druhý v kritickom stave, preto ho letecky previezli do nemocnice. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Loď maltskej vojenskej hliadky objavila gumený čln v pondelok večer. Obaja muži sa údajne pokúšali preplaviť cez Stredozemné more do Európy, uviedli zdroje z maltskej vlády pre denník Times of Malta.

Letecká snímka gumeného člna zverejnená maltskými ozbrojenými silami zachytáva dvoch mužov ležiacich na dne plavidla a s motorom vytiahnutým von z vody.

Maltský minister vnútra Michael Farrugia tiež zverejnil fotografiu na Twitteri a uviedol, že jedného z mužov našli „ležať na mŕtvole druhého migranta“.

„Toto robia (maltské ozbrojené sily) každý boží deň. Nemôžeme to robiť sami,“ napísal Farrugia.

Zachráneného muža vrtuľník previezol na pobrežie Malty a okamžite do nemocnice. Mŕtveho priviezla na pobrežie hliadkujúca loď, dodali ozbrojené sily v oznámení.

Podľa Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) zahynulo tento rok od januára do júna 597 ľudí, keď sa pokúšali preplaviť Stredozemné more do Európy.

Na dvoch rôznych lodiach humanitárnych organizácií je v súčasnosti uviaznutých vyše 500 migrantov, ale týmto plavidlám odmietajú povoliť zakotvenie v európskych prístavoch. Na palube lode mimovládnej organizácie Open Arms sa napríklad nachádza 151 migrantov, ktorí čakajú na mori už 12 dní.

Malta v pondelok evakuovala z lode Open Arms registrovanej v Španielsku osem ľudí, keďže humanitárna organizácia varovala, že dvaja z nich potrebujú špecializovanú lekárku pomoc. Ďalší šiesti z týchto ľudí sú členovia rodiny.

Húsíovia dronmi zaútočili na letisko v Saudskej Arábii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info