fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
zdroj: Polícia SR
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

VRAŽDA AKO Z FILMU: Dôchodca zabil muža rúrou, potom ho priviazal za nohy o auto a hodil do močiara

Polícia na svojej facebookovej stránke informuje o brutálnej vražde, ktorá sa stala tento víkend pri Myjave.

Vražda sa stala v sobotu podvečer v obci Poriadie, okres Myjava.

„Podľa doterajších zistení, 35-ročný Štefan mal prísť slušne upozorniť 65-ročného Jána z Myjavy, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu, aby stíšil hlasno hrajúcu hudbu. Ten však na mladého muža pravdepodobne v blízkosti prístrešku zaútočil oceľovou rúrou a opakovane ho mal udierať do oblasti hlavy. V dôsledku úderov utrpel Štefan poranenie hlavy,“ informuje polícia na Facebooku.

Agresívny dôchodca mal následne priviazať nohy zraneného muža o svoje vozidlo.

MARKÍZA V NOVÝCH RUKÁCH: Český miliardár ostal jediným záujemcom o kúpu skupiny CME

V ďalšom konaní sa mu pokúšala zabrániť kamarátka zraneného muža spolu s ďalším susedom. Ale agresívny muž začal ohrozovať aj ich kovovou mačetou. Tí, keď sa im podarilo ujsť privolali políciu. Medzitým však mal 65-ročný Ján jazdiť s vozidlom asi kilometer po lesnej ceste, pričom počas celej doby mal za autom upínacím popruhom pripevnené Štefanove telo. Potom mal s vozidlom zastaviť a uvoľniť popruh, za ktorý ťahal Štefanove telo. Telo nebohého mal odhodiť v močarine a z miesta odísť,“ uvádza ďalej policajný zbor.

Krajský policajný vyšetrovateľ z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinil 65-ročného Jána. Po vykonaní potrebných procesných úkonov sa spracuje podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. Policajti tiež vykonali domovú prehliadku u obvineného, pri ktorej našli a zaistili nelegálne držané zbrane.

Aj v tejto veci vyšetrovateľ KR PZ v Trenčíne začal trestné stíhanie, a to za zločin nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Za obzvlášť závažný zločin vraždy hrozí Jánovi trest odňatia slobody na 15-20 rokov.

AROGANCIA MOCI? Kaliňák nemal čas na vyšetrovateľku, tak volal jej šéfovi, nech to vybaví

BRUTÁLNA VRAŽDAK mimoriadne brutálnemu zločinu došlo počas uplynulého víkendu, v sobotu podvečer v obci Poriadie…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Pondelok 12. augusta 2019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info