fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemecko odsúdilo najnovšiu raketovú skúšku Severnej Kórey

theflagshop.com

Nemecká vláda odsúdila v utorok najnovšiu raketovú skúšku, ktorú uskutočnila Severná Kórea. Berlín zhodnotil tento krok ako porušenie rezolúcií OSN a vyzval Pchjongjang na pokračovanie v rokovaniach o odzbrojení, informovala tlačová agentúra AP.

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí uviedlo vo svojom vyhlásení, že Severná Kórea by mala „prestať s takýmito provokáciami, podriadiť sa rezolúciám Bezpečnostnej rady (OSN) a vrátiť sa k rokovaciemu stolu“.

„Očakávame, že Severná Kórea urobí konkrétne a dôveryhodné kroky smerom k úplnému, overiteľnému a nezvratnému ukončeniu svojho programu balistických rakiet a svojho programu na vývoj zbraní hromadného ničenia,“ dodal Berlín.

Irán predstavil tri nové strely s presným navádzaním

Severokórejská armáda vypálila v utorok do mora dve predpokladané balistické rakety krátkeho doletu, čo bolo už štvrtým takýmto testom za posledné týždne.

Predstavitelia juhokórejskej armády informovali novinárov o vypálení rakiet zo Severnej Kórey len niekoľko minút pred tým, ako hovorca severokórejského ministerstva zahraničných vecí odsúdil prebiehajúce spoločné vojenské manévre Spojených štátov a Južnej Kórey.

Pchjongjang vo vyhlásení uviedol, že manévre vníma ako prípravu na inváziu a nemá inú možnosť, než „vyvíjať, testovať a rozmiestňovať mocné prostriedky, ktoré sú kľúčové pre národnú bezpečnosť“.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info